Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Bende tieners met speciale operatie opgepakt

    DEN HAAG (ANP) - In ruil voor een tientje wilden ze wel door raampjes van woningen geduwd worden om spullen te stelen. Jongeren in de Haagse wijk Loosduinen lieten zich afgelopen najaar ronselen als inbrekers. De politie besloot er bovenop te gaan zitten en hield tot nu toe twaalf jonge dieven aan, die tientallen inbraken hebben bekend.

    Dat staat donderdag in de Korpskrant van politie Haaglanden. De komende weken worden er nog zeker tien vermoedelijke inbrekers van hun bed gelicht, is de voorspelling. Het vermoeden bestaat dat jongeren van twee bendes verantwoordelijk zijn voor in totaal 150 inbraken in zuidwestelijk Den Haag, maar het is de vraag of dat allemaal bewezen kan worden. Een man van 23 ronselde volgens de politie de jongens. Hij maakte zelf deel uit van een groep jonge mannen onder leiding van een 40-jarige man. Beiden zijn aangehouden.

    „Ze werden aan bureau Loosduinen bijkans gek van alle aangiftes”, zo staat in de Korpskrant. De onderzoeken die het bureau deed, kostten een boel capaciteit, maar leverden weinig op. Daarop besloot de politie „er een schepje bovenop te doen”. Gegevens van alle verdachte personen en auto’s in de wijk werden genoteerd. Door die informatie werd duidelijk welke verbanden tussen personen bestonden. Ook bracht de politie in kaart waar en op welke momenten werd ingebroken. Vaak ging het om hoek- en eengezinswoningen die in de middag ’bezoek’ kregen.

    Met behulp van het parate peloton van de ME is de politie verdachten als het ware gaan opwachten. Het eerste resultaat was er al snel: een kwartier nadat het peloton Bureau Loosduinen had verlaten, kwamen een paar collega’s al terug met een jongen die ze op heterdaad hadden betrapt, meldt het blad.

    De aanhouding van de 40-jarige man die de jonge inbrekers zou hebben geronseld, leverde de politie een schat aan informatie op. „Die man begon te praten, dat wil je niet weten”, vertelde een rechercheur aan de Korpskrant. Alle verdachten die tot nu toe zijn aangehouden, komen uit Loosduinen. Ze zouden hebben ingebroken in woonhuizen, scholen en bedrijven.

    Door de arrestaties is de piek in het aantal inbraken in Loosduinen voorbij, aldus de politie. Maar omdat er nog meer inbraakgroepen actief zijn in het gebied, komen er nog steeds aangiften binnen. De politie wil ook die groepen aanpakken en heeft aangekondigd dat „iedereen naar buiten vliegt” wanneer een zogenoemde heterdaadmelding binnenkomt.

    Reacties (11)

    darling
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:367

    zuper van d pliesie

    schooltas
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1716

    ouders let eens op je kids....anders geen kinderbijslag! te gek voor woorden

     

    Aaltjuh
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1774

    Tssss...

    Triest bedoening daar in Den-Haag!

    maj
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:973

     

    schooltas
    redacteur schreef op donderdag 8 januari 2009 - 10:03

    ouders let eens op je kids....anders geen kinderbijslag! te gek voor woorden

     


    De meeste ouders werken hoor... De meeste kinderen hebben een sleutel waar zet huis mee in kunnen... Je moet niet denke dat het allemaal zo is als in 'onze' gezinnen....

     Willetje I love you 4 ever!! The best friends ooit!
    tiener
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:698

    tis ma war j sin in heb

     -- Alleen reis je meestal sneller; samen kom je doorgaans verder --
    arianne
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:6

    je zult maar geronseld worde door son man........

    drink
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:5

    je heb helemaal gelijk. maar t kan wel in 'onze' gezinnen hoor!

    Classic
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:213

    Door en raampie klimmen voor inbrekn en darvor geld krijge?
    neej dankj!!

    dan laat ik et mr bij mn verdienste vn mn folderwijkje!!

     Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg..
    Doleta
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:306

    mmmh

     ik heb geen idee wat mijn handtekening moet zijn dus doe ik het zo maar;)
    saartjeeeee
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:172

     

    Classic
    bezorger schreef op donderdag 8 januari 2009 - 16:57

    Door en raampie klimmen voor inbrekn en darvor geld krijge?
    neej dankj!!

    dan laat ik et mr bij mn verdienste vn mn folderwijkje!!

    en ik bij de bakker!!
     

    Zeeuwsboerinnetje
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:248

    Misschien werden ze wel gedwongen ook al kregen ze geld... zouden ze een grote straf krijgen?

     Na regen komt zonneschijn... (maar gelukkig ook andersom)