Voer de vogels bij in de winter!
ZEIST (ANP) - Vogelbescherming Nederland roept mensen op de vogels bij te voeren. Volgens een woordvoerster van de Vogelbescherming is het sowieso belangrijk in de winter de dieren wat extra’s te geven.
„Maar nu de temperaturen extreem dalen, is het echt belangrijk de vogels extra eten te geven”, aldus de zegsvrouw.
Volgens de Vogelbescherming hebben vogels het in de winter dubbel moeilijk. „Door de lagere temperaturen hebben ze meer voedsel nodig om warm te blijven, maar er is steeds minder voedsel te vinden”. In iedere supermarkt zijn volgens de woordvoerster wel vetbollen te koop. „Maar je kunt ook een pindaslinger in de tuin hangen”.
Volgens de Vogelbescherming zijn de vogels ook blij met wat broodkruimels en een stukje fruit. „Zorg ervoor dat er geen boter op de broodkruimels zit. Dit kan het verenkleed aantasten en ze krijgen er bovendien diaree van”. Een bakje drinken wordt volgens de woordvoerster ook op prijs gesteld. „Vergeet niet een beetje suiker in het water te doen. Anders bevriest het”.
Reacties (18)
Music68 journalist | dinsdag 6 januari 2009 - 11:38 | ![]() |
aantal posts:2078 |
marro
bezorger schreef op maandag 5 januari 2009 - 16:19 wij hebben al vet taarten gemaakt! Toch wel met slagroom, hoop ik? |