Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Bevallen in de lucht

    BOSTON (RD) - In het vliegtuig zitten op oudejaarsavond is een ding, maar om daar dan ook nog eens een kind ter wereld te brengen gaat een stap verder.

    Een Ugandese vrouw kreeg net voor de jaarwisseling een dochter tijdens een vlucht van Amsterdam naar Boston, meldde de BBC gisteren. De acht maanden zwangere vrouw kreeg negentig minuten voor de landing plotseling zware weeën. Met behulp van twee artsen aan boord van het toestel van Northwest Airlines kwam de ruim 5 pond wegende baby Sasha gezond ter wereld.

    Volgens de nieuwssite van de Gazet van Antwerpen moest een rij stoelen worden verwijderd. Omdat het vliegtuig stampvol zat, was dit niet gemakkelijk. Alle passagiers konden zien hoe de dokter de navelstreng doorknipte, meldt de site. Anderhalf uur later landde het vliegtuig in Boston, waar Sasha en haar moeder naar het ziekenhuis werden overgebracht.

    Het baby’tje krijgt de Canadese nationaliteit, omdat ze volgens de douane van de Bostonse luchthaven in het Canadese luchtruim is geboren.

    Het is niet altijd even duidelijk wat de officiële geboorteplaats van een kind is, als het geboren wordt terwijl de moeder op reis is. Elk land heeft hier weer andere regels voor. Dit kan de plaats zijn waar het kind geboren wordt, waar de moeder vandaan komt of waar de reis begon of eindigde. Op of boven Nederlands grondgebied geldt de plek waar de baby het voertuig verlaat als geboorteplaats.

    Afgelopen juli werd in een ziekenauto aan boord van de Texelse veerboot een kind geboren. De ziekenauto was op weg naar Den Helder, maar ging terug toen bleek dat de geboorte uitstekend was verlopen. Zo kan het kind in de toekomst toch nog een Texelse geboorteplaats invullen.

    Reacties (23)

    1  2  »  
    darling
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:367

    grapsig

    gefeliciteerd

    Aaltjuh
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1774

    Nou nou, dan heb je een legendarische geboorte!

    Als alles maar goed en gezond is, dat is t belangrijkste!

    aja
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:148

    Baby, van 5 pond dat is dan een best klein kind de meeste zijn 8 pond

    misterX
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:9

    Mama waar ben ik geboren?

    Christen
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2239

    Nou, dat is apart... Hoor je niet vaak... Maar okee. ALles is goe d gelukkig... CONGRATULATIONS..

     

     

    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    sow, volges mij vben je dan dus absoluut ni blij!!!

    volges mij voel je je dn we; zitte/liggen!


     

    Music68
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2078

    Die lucht beviel haar wel....

     

    Ik ben dan benieuwd in welk land zo'n baby dan is geboren. Krijgt zo'n kind dan ook een dubbel paspoort? Lijkt me handig!

    Trijntje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:597

     

    aja
    correspondent schreef op vrijdag 2 januari 2009 - 17:53

    Baby, van 5 pond dat is dan een best klein kind de meeste zijn 8 pond

    Gemiddelde geboortegewicht van een Nederlands kind is 7 pond. Ik kan me zo voorstellen dat het gemiddelde geboortegewicht van Afrikaanse kinderen minder is.


    Overigens vind ik ruim 5 pond best normaal (maar dat zal ook wel komen omdat ik zelf nog geen 5 pond woog).
     

    meisje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:448

    grappig.....

     

     www.zondervaderleven.web-log.nl
    eefjebeefje95
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:36

    echt apart maar wel leuk..!

    margroet
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2881

     

    darling
    redacteur schreef op vrijdag 2 januari 2009 - 16:48

    grapsig

    gefeliciteerd

    ok
     

     B3VA is the best..
    marn
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:38

    niet thuis en niet in het ziekehuis!

    waar dan???

    IlOveU
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:65

    oeewh... ze voelde zich vast ook niet op dr gemak, toen alle mensen mee konden kijken...

    maar wel heel erg apart als j moet gaan zeggen:

    geboorteplaats: uhm... ergens in de buurt van uh... het canadese luchtruim geloof ik...

    Joanne
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:43

    lijkt me (NIET) leuk als iedereen uit jouw vliegtuig bij de geboorte van je (misschien wel eerste) kind meekijkt, meestal is dat iets voor de man en vrouw samen toch???  

    jootjekrentenbroodje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:38

    ik was ook 5 pond

    lijkt me niet fijn in een vliegtuig bevallen

    1  2  »