CBR start faalangstexamen
RIJSWIJK (ANP) - Mensen die door hun faalangst grote problemen ondervinden bij het afleggen van hun rijexamen, kunnen vanaf 1 januari bij het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) terecht voor een speciaal faalangstexamen.
Dat zei T. van Rijt, manager examenontwikkeling bij het CBR, dinsdag. Het examen is ontwikkeld voor mensen die zo angstig zijn tijdens het afrijden dat ze keer op keer zakken. In de huidige situatie kunnen deze mensen pas na vier keer zakken een speciaal examen afleggen. Het faalangstexamen kan in overleg met de rijinstructeur ook de eerste keer dat iemand wil afrijden, worden aangevraagd.
Het nieuwe faalangstexamen duurt 90 minuten in plaats van de normale 55 minuten, en begint met een uitgebreid gesprek met de examinator. „Het begint met een uitgebreide kennismaking, zodat angstdrempels worden weggenomen”, aldus Van Rijt. „Een faalangstige ziet overal bedreigingen. Dat kan ook de examinator zijn. Het gesprek is erop gericht mensen op hun gemak te stellen.”
Examenkandidaten kunnen tijdens het afrijden een time-out aanvragen. Ook de examinator, die speciaal wordt opgeleid om met dit soort kandidaten te werken, kan de auto even aan de kant zetten als hij ziet dat iemand te veel last heeft van zijn angst. Verder is de inhoud van het examen exact hetzelfde als die van het normale rijexamen.
Het CBR begint in januari met een proef met het faalangstexamen, voor maximaal een jaar. In februari worden de eerste examens afgenomen. Er kunnen maximaal 10.000 mensen meedoen. Wat zij gaan betalen, is nog onduidelijk. Volgens Van Rijt moet minstens gerekend worden op het dubbele van de normale prijs, die 90 euro bedraagt.
Reacties (17)
Aaltjuh journalist | woensdag 10 december 2008 - 10:41 | ![]() |
aantal posts:1774 | Sow.. Goeie actie!!
Petja af, dit vin k wel goed, or!! |
Music68 journalist | woensdag 10 december 2008 - 12:17 | ![]() |
aantal posts:2078 | En wat doen ze dan als je faalangst hebt voor dit examen? |
lovely-twins bezorger | woensdag 10 december 2008 - 17:20 | ![]() |
aantal posts:32 | goed man egt irri namelijk faalangst als je weet wak bedoel;_ |
Music68 journalist | woensdag 10 december 2008 - 18:31 | ![]() |
aantal posts:2078 | ik wil graag nog een keertje reageren op dit artikel......
....maar ik DURF niet.... |
Dilla bezorger | woensdag 10 december 2008 - 18:55 | ![]() |
aantal posts:8 | kben ook faalangstig, maar ik denk dat ik bij zo'n faalangstrijexamen alleen nog maar zenuwachtiger wordt |