Peperduur
NEW DELHI (RD) - Als westerse toerist ben je in het buitenland al gauw de rijke gast. Althans, in veel landen.
Lekker eten in een restaurantje kost bijvoorbeeld in Tsjechië aanzienlijk minder dan in een Nederlandse eetgelegenheid.
In menig Aziatisch land doe je met je euro’s ook algauw meer dan in ons kikkerlandje.
Maar het blijft opletten. Voor een overnachting in een Afrikaans land als Nigeria betaal je verrassend veel.
Twee Nederlandse toeristen in India keken echter raar op deze week, toen de verhouding prijs-kwaliteit wel heel erg uit de hand liep.
De krant Hindustan Times deed gisteren melding van hun financiële perikelen.
Tijdens een bezoek aan de veemarkt in Sonepur, in de Indiase deelstaat Bihar, besloten ze bij een snackkraampje hun honger te stillen.
Ze bestelden bij de goedwillende kraamhouder vier pittige snacks, die ze smakelijk verorberden.
Daarna nog even afrekenen en weer verder over de markt. Maar ’even afrekenen’ had meer voeten in aarde dan verwacht. De Nederlanders kregen een gepeperde rekening gepresenteerd.
Tot hun grote verbazing mochten ze 10.000 roepie neertellen voor hun snelle maaltijd.
Omgerekend is dat 161 euro. De pittige prijs leidde tot een woordenwisseling tussen de verbolgen Hollanders en de snackman.
Ze betaalden, maar lieten het er niet bij zitten en stapten naar de politie om verhaal te halen. De Indiase hermandad ging met de gedupeerde toeristen mee naar de plaats delict en dwong de verkoper vervolgens de 9990 roepie aan de toeristen terug te betalen.