„Je betekent iets voor anderen”
Naam: Aranca de Vos (15) en Mellanie Meerman (15)
Woonplaats: Arnemuiden
Vrijwilligerswerk: „Sinds drie jaar op een manege in Vlissingen. Gehandicapten kunnen daar paardrijles krijgen. Wij moeten dan het paard en soms ook een gehandicapte op het paard vasthouden.”
Hoe vaak: Mellanie iedere vrijdagavond, Aranca iedere zaterdag de hele dag.
Waarom vrijwilligerswerk: Aranca: „Je betekent iets voor je gehandicapte medemens. Het is mooi als je ziet hoe blij ze zijn, omdat jij hen helpt. Ook leer je steeds beter met hen om te gaan.” Mellanie: „Het is ook gewoon erg gezellig. Bovendien mogen we aan het begin of het einde van de dag zelf ook paardrijden.”
Winst: „Je bouwt een band met de gehandicapten op. Op den duur vertrouwen ze je. Ze vertellen soms hele verhalen over wat ze beleefd hebben.”
Moeite: „Soms kunnen ze heel anders reageren dan je verwacht. Dan willen ze per se niet op een bepaald paard. Dat kost nog wel eens overredingskracht.”
Hoogtepunt: „Indoor Zeeland. Dat is een wedstrijddag voor gehandicapte paardrijders. We oefenen daar veel voor en iedereen leeft er naar toe. De gehandicapten doen dan ook hun mooiste kleren aan.”
Toekomst: Mellanie: „Ik hoop er zo lang mogelijk mee door te gaan. In vakanties blijf ik het ook doen, Een vakantiebaantje mag niet ten koste van het vrijwilligerswerk gaan.” Aranca: „Inderdaad. Ik zie het eigenlijk ook als werk, dus wat mij betreft hou ik dit zo lang mogelijk vol. Het is best zwaar, zo’n dag, maar ik het zou het niet willen missen.”
Advies: „Doe ook vrijwilligerswerk. Je kunt best iets vinden wat je zelf ook leuk vindt. Je kunt anderen echt helpen.”
Er zijn nog geen reacties geplaatst.