Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Storimans slachtoffer Russische clustermunitie

    DEN HAAG - De Nederlandse cameraman Stan Storimans die op 12 augustus in de Georgische stad Gori om het leven kwam, was het slachtoffer van Russische clustermunitie. Dat blijkt uit het onderzoek dat in opdracht van minister Verhagen (Buitenlandse Zaken) is uitgevoerd.

    Verhagen vindt de uitkomst ernstig. „Het mag niet gebeuren dat clustermunitie op deze manier wordt ingezet. Er waren geen militaire troepen meer in Gori aanwezig en er zijn onschuldige burgers gedood”, zei hij maandag.

    RTL-Cameraman Stan Storimans.

    RTL-Cameraman Stan Storimans.

    De minister heeft dat ook aan de Russische autoriteiten duidelijk gemaakt. Hij wil donderdag tijdens een speciale vergadering vaandringen op een politieke verklaring waarin de Europese lidstaten, Rusland en Georgië beloven dat clusterwapens niet meer in dit soort situaties worden ingezet.

    Eerder bracht de mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch op basis van eigen onderzoek naar buiten dat Storimans was getroffen door Russische clustermunitie. Toen ontkende Rusland dit.

    Storimans werd dodelijk getroffen door een explosief toen hij op 12 augustus voor RTL Nieuws in de stad Gori verslag deed van de vijandelijkheden tussen Rusland en Georgië. Een Israëlische journalist werd zwaar gewond afgevoerd. Vijf anderen liepen lichtere verwondingen op, onder wie Storimans’ RTL-collega Jeroen Akkermans.

    Reacties (4)

    schooltas
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1716

    DEze man was goede journalist maar ging vaak te ver..met uitzendingen te

    maken met gevaar vooreigenleven vaak.duss tjaa......sensatie??? dus!!

    eigenschuld beetjewel  !!!!!!

    darling
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:367

    hij moes wl un beetj vorzigtugur zijn

    Trijntje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:597

     

    schooltas
    redacteur schreef op dinsdag 21 oktober 2008 - 14:55

    DEze man was goede journalist maar ging vaak te ver..met uitzendingen te

    maken met gevaar vooreigenleven vaak.duss tjaa......sensatie??? dus!!

    eigenschuld beetjewel  !!!!!!

    Natuurlijk niet! Als je al iemand/mensen de schuld moet geven, dan is het de perso(o)n(en) achter deze clustermunitie.
     

    OranjeBarret
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:950

     

    darling
    correspondent schreef op dinsdag 21 oktober 2008 - 16:11

    hij moes wl un beetj vorzigtugur zijn


    ja aan de ene kant misschien wel maar wie ziet er nou een granaat aan komen