Geert wordt luchtballonpiloot
Het zweeft door de lucht, maar het vliegt niet. Wat is het? Geert Schimmel (12) uit Wageningen kan het antwoord dromen. Hij verzamelt namelijk alles van luchtballonnen. „Een luchtballon vaart”, weet hij.
Waarom luchtballonnen? „Vier jaar geleden landde er een luchtballon in ons weiland. Hij was uitgevaren en zocht een plekje om te landen. Ik ben er gelijk heen gerend om foto’s te maken. Ik heb geholpen met de ballon opvouwen. Daarna ben ik begonnen met het verzamelen van kaarten, foto’s, informatiefolders, certificaten, speldjes en petten.”
Wat was je eerste item? „De foto’s die ik gemaakt heb van de gelande ballon, vier jaar geleden. Die hangen aan de muren van mijn slaapkamer. Daarna heb ik ballonbedrijven gevraagd om folders en stickers. Ook ga ik regelmatig naar ballonfestivals in de buurt. Pas ben ik nog in Barneveld geweest.
Een maand geleden heb ik voor het eerst in een luchtballon gevaren. Dat was echt prachtig. Alleen de landing was een beetje hard. We stuiterden drie keer op de grond voordat we stilstonden. Weet je wat apart is? Boven is het helemaal niet koud. Het is er zelfs warmer dan op de grond. Dat komt door de brander. En als je erg hoog vliegt, wordt het natuurlijk wel weer kouder.
Ik weet nu best veel over luchtballonnen. Een voorbeeld? Nou, ballonnen vliegen niet, die varen. Ze varen op de wolken. En ze deinen, net zoals een schip deint.”
Hoe groot is je verzameling? „Er hangen ongeveer zestig luchtballonfoto’s aan de muur in mijn slaapkamer. Ik heb vijf certificaten. Dat zijn diploma’s die je krijgt als je in een luchtballon bent geweest. Elk bedrijf heeft andere certificaten. Dat maakt het leuk om ze te sparen. Verder heb ik verschillende posters, stickers, visitekaartjes en speldjes. Ik heb vijf petten. En een boek over luchtballonnen. Ik heb een zelfgemaakt luchtballonnenkwartet. En in totaal heb ik zo’n 25 informatiefolders.”
Wat doe je met je verzameling? „Weinig. Ik ruil niet, omdat ik bijna geen mensen ken die hetzelfde verzamelen als ik. Ik laat het wel eens zien aan familie. En op de basisschool heb ik een keer een spreekbeurt gehouden over luchtballonnen.”
Wat is je apartste item? „De modelballon die ik voor mijn verjaardag heb gekregen.”
Wat wil je nog graag hebben? „Het zou leuk zijn als ik nog meer speldjes en certificaten kon krijgen. Ik ken een ballonfan die wel 310 certificaten heeft. Zo ver ben ik nog lang niet.
En later wil ik ballonvaartpiloot worden.”
Reacties (9)
-XoXo- correspondent | dinsdag 14 oktober 2008 - 19:23 | ![]() |
aantal posts:202 | Leuk hoor..!! | |
Laatste jaar op school! |
leen redacteur | woensdag 15 oktober 2008 - 14:48 | ![]() |
aantal posts:635 | leuk ;) |
leunis bezorger | maandag 20 oktober 2008 - 18:20 | ![]() |
aantal posts:24 | echt leuk ik ben er zelf nog nooit mee mee geweest maar dan heb je wast lefliner 2 deel 3 wel! |