Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Amsterdam Airlines kiest het luchtruim

     

    AMSTERDAM - In een periode dat de grote luchtvaartmaatschappijen moeite hebben het hoofd boven water te houden, krijgt Nederland er een nieuwe luchtvaartmaatschappij bij. Maandagmiddag krijgt Amsterdam Airlines zijn vergunning van de Inspectie Verkeer en Waterstaat. Dinsdag vertrekt de eerste vlucht, zei directeur Matthijs Boertien.

    Boertien is een oude bekende in de luchtvaartsector; hij werkte lange tijd voor Martinair. Toen Martinair ophield met vluchten op de korte afstand, besloot Boertien met Amsterdam Airlines te beginnen en het gat dat Martinair achterliet te vullen.

    Daarbij constateerde de directeur van Amsterdam Airlines een vraag in de markt naar vliegtuigen met alles erop en eraan zoals vergunning, bemanning en onderhoudsteam, die ingehuurd konden worden door andere maatschappijen.

    Aankomst van het eerste vliegtuig van Amsterdam Airlines.

    Aankomst van het eerste vliegtuig van Amsterdam Airlines.

    In eerste instantie wordt de gloednieuwe Airbus A320 van Amsterdam Airlines dan ook voor een paar maanden verhuurd aan een Italiaanse maatschappij. In de winter is het toestel ook al onder de pannen. Boertien verwacht in april volgend jaar nog een tweede en derde A320 toe te voegen aan de vloot.

    Amsterdam Airlines vliegt, zoals de naam al doet denken, vanaf Amsterdam Schiphol Airport. Maar als een touroperator liever van een ander vliegveld vertrekt is dat ook geen probleem voor het bedrijf liet Boertien weten.

    Dinsdag vertrekt het toestel vanaf Schiphol naar de Italiaanse luchthaven Malpensa. De vluchtcode van Amsterdam Airlines is AAN. De vliegtuigen hebben een rode staart en rode motoren. Er werken 43 mensen bij het bedrijf. Bij elk nieuw vliegtuig dat erbij komt, worden dertig extra mensen aangenomen.

    Reacties (3)

    LV
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:121

    hup hup, hup hup

     Derde Kamerlid der Statengeneraal
    darling
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:367

    k snap tr nie egt vil van

    rieneir
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:53

    sodat vliegtuig zou ik ook wel willen hebben