Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Vader eist diploma op voor dochter

    Nunspeetse toch gezakt voor vmbo

    ZUTPHEN - Een inwoner van Nunspeet heeft dinsdag in een kort geding voor de rechtbank in Zutphen het vbmo-diploma theoretische leerweg voor zijn dochter opgeëist.

    De zestienjarige Latoya deed in mei examen op het Nuborgh College in haar woonplaats en kreeg op 11 juni te horen dat zij was geslaagd. Twee weken later bleek er een fout te zijn gemaakt; het gevolg van een foutieve interpretatie van het handschrift van de tweede corrector bij het vak Engels. In plaats van 32 punten was er 37 gelezen.

    Het meisje kreeg toen te horen dat zij haar diploma niet zou krijgen. In plaats van een zeven had zij een zes gehaald en dat was niet voldoende als tegenhanger voor wat slechtere cijfers. Op dat moment had zij van de mogelijkheid tot herkansing al afstand gedaan.

    De leerlinge is van plan na de zomer een opleiding tot grafisch vormgever in Zwolle te gaan doen; of dit door kan gaan is nu onzeker.

    „Ik ben nog steeds boos op school. Nu heb ik in mijn vakantie met mijn wiskundeboek in plaats van een leesboek op het strand moeten liggen”, aldus Latoya, die woensdag alsnog de kans kreeg om via het Staatsexamen haar cijfer wiskunde op te krikken. Dit examen zou zij „onder protest” maken, want haar vader vindt dat het diploma er koste wat kost moet komen.

    De school, behorend tot de Vereniging voor Protestants Christelijk Voortgezet Onderwijs op de Noord-West Veluwe, liet het tijdens het kort geding afweten; er was niemand van de leiding aanwezig. Volgens de vader lijkt het erop dat de directeur het diploma dolgraag aan zijn dochter wil verstrekken, maar dit niet mag van de inspectie.

    De voorzieningenrechter doet vrijdag uitspraak.

    Reacties (17)

    aardbei
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:328

     

    a-flower-for-you
    correspondent schreef op vrijdag 15 augustus 2008 - 06:59

     

    aardbei
    correspondent schreef op donderdag 14 augustus 2008 - 11:30

     

    jarnotje
    bezorger schreef op woensdag 13 augustus 2008 - 20:05

    ik vind dat het hun fout is, dus zij moeten het zo oplossen dat dat meisje er geen negatieve gevolgen van heeft. tIs haar schuld niet, zij maken zo'n stomme fout

    dat ben ik niet met je eens, ze kunnen haar toch geen diploma geven terwijl ze gezakt is!? tis heel vervelend, maar een fout is menselijk..
     


     

    je moet je eige et mar ins ff indenke,,, je bent geslaagd en dan hoor je later dat het niej zoo is! nou leuk!

    dat bedoel ik ook niet, maar wat heb je aan een diploma met in je achterhoofd het idee dat je toch niet geslaagd bent!? en je hebt dan ook de kennis niet die je moet hebben...
     

     Zoals een zonnestraal een bloem doet opengaan, kan een vriendelijk woord een gezicht doen stralen
    maanda
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:22

    nee zeker niet

     mdh
    «  1  2