Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    „Onze skelter kan ongeveer 50”

    Nico van der Dussen (12) en Jan van Gent (15) uit Veenendaal sleutelen al jaren aan alles wat beweegt. Aan trekkers, minibikes, brommers. Hoogtepunt? „We hebben een skelter met motor gemaakt.”

    Nico van der Dussen (achter het stuur) en Jan van Gent uit Veenendaal op hun gemotoriseerde skelter.

    Nico van der Dussen (achter het stuur) en Jan van Gent uit Veenendaal op hun gemotoriseerde skelter.

    Hoe aan gekomen? Nico: „Mijn broer sleutelde vaak aan brommers en zo. Ik vond dat ook mooi. Ik had van mijn oom voor mijn verjaardag een skelter gekregen. Die heb ik met mijn vriend Jan verbouwd. Bij het afval van een tuincentrum vonden we het motorblok van een grasmaaier. Toen we het schoonmaakten, deed het motorblok het weer. We hebben het op mijn skelter gezet. Na een tijdje, toen we het motorblok aantrokken, ging het met een knal kapot. Dus vervingen we het door een motorblok van een brommer, een Puch. Dat kochten we bij een brommerzaak. Nu doet hij het prima. Hij kan ongeveer 50. We mogen van onze ouders erop rijden, omdat ze het zelf ook heel leuk vinden. Maar we rijden wel alleen op rustige fietspaden.

    We hebben trouwens nog meer aan de skelter gesleuteld. We hebben de stuurinrichting van een Fiat Panda gekregen en die erop gebouwd. Het frame van de skelter hebben we iets hoger gemaakt. We hebben een andere overbrenging erop geplaatst, andere tandwielen, ketting en as. En de skelter is in de verf gezet. Nu is het een enorme verbetering met toen ik hem kreeg. En het is nog veilig ook: we doen een helm op en er zit een gordel in.”

    Leuk? „Ik vind het interessant om te zien hoe bijvoorbeeld een motorblok werkt.”

    Wanneer? „Ik sleutel altijd in mijn vrije tijd: elke avond en in de vakanties. Niet alleen aan de skelter, we zijn ook samen bezig aan een trekker. Daar willen we een nieuwe versnellingsbak van een auto onder bouwen. De trekker heeft Jan gekocht van het hoveniersbedrijf waar hij werkt.”

    Tijd?„Drie of vier uur per avond.”

    Met wie? „Meestal met Jan en soms alleen of met andere vrienden.”

    Kosten? „Aan onze motorskelter zijn we bij elkaar wel iets van 200 euro kwijt, schat ik. Aan motorblok, staal, carburateur en laselektronen.”

    Nadelen? „Soms gaat er iets kapot als we aan het rijden zijn. Dat moeten we dan weer vervangen. Een andere keer zijn we heel lang met iets bezig en lukt het uiteindelijk nog niet. Dat is irritant.”

    Toekomst? Enthousiast: „Ik ga er zéker mee door. Ik wil er mijn beroep van maken. Ik denk dat ik vliegtuigmonteur word.”

    Heb jij ook een leuke hobby? Mail naar achterkrant@refdag.nl.

    Reacties (14)

    boerinzoektboer
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:389

    magk een x mee..??!!

     Liefde in het kwadraat, is mij meer waard!
    datzegik
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:146

    eey jantje, grappig je zo wir te zien!

     Begin de dag met een glimlach...
    duim
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    hey jan en nico, leuk dat julllie zo'n skelter gemaakt hebben!! hij z\iet er gaaf uit!en dan ook nog in de krant :-) groetjes van willeke

    mariens
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:239

    mag ik er een

    Daantje-Banaantje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:29

    eej sokkin of okkin

     

    leuk joh

     

    ga je hem nog verder opvoeren???

    ikju
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:104

    zo één hebben wij er thuis ook gehad, is echt wel leuk! Wel goed dat jullie een helm op doen, anders is het best gevaarlijk...

    maartie
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:55

    ej nico gaaf man kan ik um eindelijk ook is zien maar niet op een manier zo als ik het had verwacht gaaf ding man sleutelse

    mzl uit goes (maarten)

    Steffi
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:494

    knap gemaakt!

    zou ik niet kunnen

    LisaLisaLisa
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:300

    Cool  Knap hoor!

     Naamsverandering 'Negerzoen' blijkt een reclamestunt - Www.OudNieuws.Web-Log.NL
    Dunne
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:40

    hej leuk joh!

    anne

    sussie96
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:62

    lache man!!!

    margroet
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2881

    leuk!!

     B3VA is the best..
    monkey
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:144

    He nico jou ken ik jij bent een vriendje van Arjen

    tiener
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:698

     

    margroet
    verslaggever schreef op donderdag 7 augustus 2008 - 18:37

    leuk!!


    leuk!!!!!!kan k nie somar

    moe k wl ff ovr denk!!!

    kben nie so tegniesch angelegd

     

     -- Alleen reis je meestal sneller; samen kom je doorgaans verder --