Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Snakken naar regen

    ROODESCHOOL - Het zuiden is nat, in het noorden snakken de akkerbouwers naar regen.

    Het KNMI meldde deze week dat het de laatste twintig jaar in Friesland, Groningen, delen van de Noordoostpolder en Noord-Holland niet zo droog is geweest. Door de droogte groeien de gewassen als aardappelen, uien, bieten en wortelen beduidend minder snel.

    Er is deze dagen sprake van een ernstig neerslagtekort, aldus een woordvoerder van het KNMI. Het weerinstituut berekent het tekort uit de hoeveelheid neerslag verminderd met de verdamping.

    Bij zonnig weer met wind en hoge temperaturen kan er veel vocht verdampen, waardoor het watertekort snel toeneemt.

    De verschillen over het land zijn groot. In het zuiden is deze maand lokaal al meer dan 100 millimeter water gevallen, het noorden komt hier en daar nog niet aan de 20 millimeter.

    Landbouwer Jannes Wiersma uit het Groningse Roodeschool noemt de aanhoudende droogte een ramp. Hij heeft zijn percelen wortelen zes weken geleden gezaaid. „Er komt nog niets boven, slechts hier en daar een spriet. Ook andere gewassen zoals uien en aardappelen lopen zeer ernstig achter in groei.”

    Een collega van Wiersma verzamelt water in een container. Het vocht wordt met tankwagens aangevoerd. Vanuit de container probeert hij de landerijen nat te maken.

    Reacties (13)

    schooltas
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1716

    Tjonge wat naar...........moeten we bidden voor Regen? denk wle  DE Heer wil in alles gebeden zijn............................STERKTE

    BtBurger0
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:56

    bij on s in utrecht is ut best wel nat
     I'm not a complete idiot, some parts are missing.
    vissrtje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:307

    wij hebben zondag een heerlijke bui gehad!

     wat er ok gebeurt... altijd blijve lachen.
    HM
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:228

    Mijn zus woont in Ijselmuiden en toen wij stortbuien hebben gehad in Wapenveld hebben hun geen druppel gehad. Wij hebben totaal toen echt wel 50 mm gehad!

    En hun niks!

    idd. schooltas dat is het beste wat we kunnen doen.

    Net zoals Elia op de berg met de priesters

    dockie
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:148

    tis erg droog bij ons. Eem klein beetje wind, en het is overal zand

     Alle goede dingen komen langzaam...
    TenS
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:74

    slurp surp  waar is ons deeltje nou:D

    Iloveaboy
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:260

    vissrtje
    correspondent schreef op donderdag 26 juni 2008 - 15:05

    wij hebben zondag een heerlijke bui gehad!

    wij ook maar alles is al weer kurkdroog!
    saartjjuhh
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:529

    ik woon in het westen maar by ons is took droog hoor...

    al best wel lang en tis best warm alleen het waait hard en daardoor koelt het weer een beetjuh af!

    kire
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:2

    Ik woon in Groningen, en bij ons is het ook droog. De aardappels groeien slecht. Wij mogen niet bereegenen anders worden de aardappels ziek. ik vind dit wel jamer voor ale boeren julie tog ook?

    groeten van Erik.

    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    wij hebbe ok 6 weke trrug wortels gezaait...ze groeie egt spr goed!!!!!!!!(gwoon in de agtertuin...) dagen datt droog is de aaf ff sproeie...dn blijve ze't wel goed doen!!!!!!!!
    debora_1993
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:51

    wij hebben in Poederoijen wel enkele buien gehad....ik hoop dat er ook in het noorden gauw regen zal komen opzetten    anders verdrogen ze daar nog  
     h0u @||een v@n j0u...!!!
    margroet
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2881

    ik hoop dat t gaat regene voor de gewassen...!
     B3VA is the best..
    Jannekuh
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:202

    kire
    bezorger schreef op donderdag 26 juni 2008 - 20:40

    Ik woon in Groningen, en bij ons is het ook droog. De aardappels groeien slecht. Wij mogen niet bereegenen anders worden de aardappels ziek. ik vind dit wel jamer voor ale boeren julie tog ook?

    groeten van Erik.


    tis tog juist goed dat ze niet mogen beregenen? het is tog slecht als de aardappels helemaal niet `lukken`?
     Laatste jaar op school!