Zeventien keer met LAKS gebeld
„Ik denk niet dat er iemand op dit plein loopt die geleerd heeft voor het examen”, denkt de vmbo’er Christian Keijzer. Buiten de gymzaal van de Guido de Brès in Rotterdam verzamelen zich de eerste vmbo-examenkandidaten. Zij zweetten dinsdag op Duits, havo’ers en vwo’ers bogen zich tegelijkertijd over maatschappijleer.
Nee, moeilijk vonden de vmbo’ers het examen Duits niet. Arko Wols (16) zegt niets geleerd te hebben. „Ik heb zelfs geen proefexamens gemaakt”, zegt Arko terwijl hij aan zijn sigaret hijst. De 17-jarige Richard Doeleman keek wel even op internet en in examenbundels. „Het examen viel me erg mee.”
„Het was een makkie”, vindt ook Marjolein van Pelt. Ter voorbereiding maakte ze een paar examens, maar voor biologie, het examen dat ze vanmiddag heeft, leerde ze veel harder. „Daar heb ik wel drie dagen op gezweet.”
De dyslectische tweeling Lennard en Janco Schot maakten hun examen op een computer. „Dat is wel zo makkelijk”, vinden ze allebei. „De internetverbinding was helaas afgesloten”, meldt Lennard. Het duo overhoorde elkaar regelmatig tijdens de voorbereiding. „We hebben alleen totaal verschillende vakkenpakketten, dus het ging niet voor alle examens op.”
Het examen maatschappijleer was wel te doen, vindt de havist Arko Verweij. „Ik heb een uurtje of drie geleerd. Je had veel kennis nodig, maar het laatste deel van het examen bestond bijna alleen maar uit bronnen.” Janneke van der Steen vond het examen „pittig.” „Maar dat kwam waarschijnlijk omdat ik niet genoeg geleerd heb”, bekent ze.
Hans van Gent gaat vanmiddag de zeventiende klacht indienen bij het LAKS. „Ja, echt hoor”, verzekert hij. „Er zaten een paar fouten en onduidelijkheden in het examen. Bovendien was het woordgebruik soms te moeilijk.” Eerder al belde hij met de klachtenlijn vanwege herrie tijdens het examen en een te hoge moeilijkheidsgraad.
De vwo’er Anneloes van der Vlies vond alle examens tot nu toe makkelijk. „Bij maatschappijleer vroegen ze veel inzicht en dat ligt me wel.” Thamar Kolthof had meer moeite met het examen maatschappijleer. „Ik vond het echt moeilijk; ik ben wel tweeënhalf uur bezig geweest. In totaal heb ik er zeker zeven uur voor geleerd.”
Reacties (10)
margroet journalist | dinsdag 27 mei 2008 - 18:35 | ![]() |
aantal posts:2881 | okay | |
B3VA is the best.. |
sJakkO redacteur | dinsdag 27 mei 2008 - 18:41 | ![]() |
aantal posts:369 | mooi zo! ![]() suc6 ![]() |
mientjuh stagiair | dinsdag 27 mei 2008 - 19:45 | ![]() |
aantal posts:98 | 17 keer!!!!! Poeh poeh dan heb je wel veel klachten... (of je maak klachten)) |
MaYo correspondent | dinsdag 27 mei 2008 - 20:37 | ![]() |
aantal posts:208 | Yes....kheb morgn mn laatste...!!!!![]() | |
Zeg niet alles wat je weet, maar weet alles wat je zegt.. |
---visje--- correspondent | woensdag 28 mei 2008 - 06:49 | ![]() |
aantal posts:180 | Haha, ik zat daar ook... Ik heb ze alleen niet gezien... Maar maatschappijleer HV was echt moeilijk! Echt niet te doen! |
schooltas journalist | woensdag 28 mei 2008 - 06:52 | ![]() |
aantal posts:1716 | Op dat je je DIPLOMA hebt hoor........................................... |
AAline bezorger | donderdag 29 mei 2008 - 08:47 | ![]() |
aantal posts:1 | ik von maatschappij leer ook moeilijk.... |