Jeroen (18) wint nachtje slapen op marineschip
Van voor tot achter, van boven tot onder bekeek Jeroen Lemmens (18) uit het Limburgse Eijsden de onderzeeër Hr. Ms. Bruinvis in thuishaven Den Helder. Hij was deze week niet de enige. Samen met zes andere teams deed hij mee aan de Onderzeeboot Battle, zoals de marine de wedstrijd noemt. Jeroen was een van de winnaars. Hij mag op reis naar Noorwegen.
Samen met een vriend gaf Jeroen zich op voor de onderzeebootbattle, zoals de marine de wedstrijd aankondigde. „Die vriend vroeg of ik wilde meedoen. Ik wist al dat ik bij de marine wil gaan werken. Het leek me leuk. Dus waarom niet?”
Via internet moesten de twee in de eerste ronde een aantal technische vragen beantwoorden. „Die waren behoorlijk lastig. Eén ging bijvoorbeeld over het drijfvermogen van een onderzeeër. Die gegevens waren niet een-twee-drie te vinden. We hebben geprobeerd het zo goed mogelijk te maken.”
Tot hun verbazing kregen de vrienden een uitnodiging om mee te doen aan de finale in Den Helder. „Omdat de vragen nogal pittig waren en er waarschijnlijk veel mensen hadden meegedaan, verwachtte ik niet dat we in de finale zouden komen.”
Deze week reisden de makkers naar Den Helder af. Een flinke rit. „Vanuit Eijsden in Zuid-Limburg, waar ik woon, kostte het me vier uur met de trein.”
In Den Helder kregen de zes teams die meespelen in de finale een rondleiding door de onderzeeboot. „Van voor tot achter, alles hebben we gezien. De machinekamer achterin, het middendeel met de bemanningsverblijven, de torpedokamer en de centrale van waaruit de boot wordt bestuurd.”
De tweetallen moesten na de rondleiding een aantal vragen beantwoorden. „Bijvoorbeeld: Hoe kan een bemanningslid uit een onderzeeboot ontsnappen als het schip is gezonken? En we kregen foto’s met de vraag: Wat is dit? Het bleek dan een cilinderkop uit de machinekamer te zijn. Het was behoorlijk lastig.”
Uiteindelijk bleek het team van Jeroen gewonnen te hebben. De prijs is een retourtje Noorwegen. „Daar mogen we aan boord van een marineschip toeschouwer zijn van een grote NAVO-oefening.”
Jeroen heeft er zin in. „Het lijkt me bijzonder om aan boord van zo’n schip te overnachten en alles van dichtbij te mogen meemaken tijdens een oefening.”
Reacties (18)
greettzzzzz redacteur | vrijdag 16 mei 2008 - 11:51 | ![]() |
aantal posts:471 | leuk! gefeliciteerd! | |
everyoneweb.com/christelijkforum |
lisie bezorger | vrijdag 16 mei 2008 - 13:51 | ![]() |
aantal posts:27 | vet dat wil ik ook hhahahahaaa lolzzzzzzz maar gefeliciteerd echt gaaf! ![]() |
Bubble bezorger | vrijdag 16 mei 2008 - 16:09 | ![]() |
aantal posts:6 | Kap gedaan jongens! | |
JGA |
GenM verslaggever | vrijdag 16 mei 2008 - 16:45 | ![]() |
aantal posts:1033 | lagge jonge zouk nie durve mar wel leuk gefeliciteerd |
chris-juh bezorger | vrijdag 16 mei 2008 - 17:02 | ![]() |
aantal posts:24 | Gaaf man!!! Gefeliciteerd hoor!!! |
GenM verslaggever | vrijdag 16 mei 2008 - 17:13 | ![]() |
aantal posts:1033 | coool!! |
meissiej redacteur | vrijdag 16 mei 2008 - 17:23 | ![]() |
aantal posts:328 | Knap hoor, ik zou dat echt niet weten...![]() | |
Zoals een zonnestraal een bloem doet opengaan, kan een vriendelijk woord een gezicht doen stralen |
hvjOuuww verslaggever | vrijdag 16 mei 2008 - 17:34 | ![]() |
aantal posts:1059 | lykk me egtt gaaf... leukk johh..!! | |
....love.... |
hartjuh redacteur | vrijdag 16 mei 2008 - 17:40 | ![]() |
aantal posts:260 | leukkk!!! gefeliciteerd!!! |
doortje bezorger | vrijdag 16 mei 2008 - 19:29 | ![]() |
aantal posts:23 | Mijn broer zit bij de Marine en hij gaat deze zomer met zn schip naar noorwegen....... |
margroet journalist | vrijdag 16 mei 2008 - 20:07 | ![]() |
aantal posts:2881 | super!!! ik vind t wel knappp | |
B3VA is the best.. |
bmwfan verslaggever | vrijdag 16 mei 2008 - 21:01 | ![]() |
aantal posts:1008 | echt gaaf man !!!!!!!! gefelie suc6 | |
-xxx- van my |
-x-lietje bezorger | zaterdag 17 mei 2008 - 10:39 | ![]() |
aantal posts:33 | heeeeeeeeeeeeel knap hoor veel suc6 met je reis naar noorwegen en weer terug ![]() |