Verboden voor Barbies
De Iraanse justitie heeft maandag gewaarschuwd voor de gevolgen van barbiepoppen en ander westers speelgoed op sociaal en cultureel gebied.
Procureur-generaal Ghorban Ali Dori Najafabadi noemde het speelgoed in een brief aan de Iraanse vicepresident een gevaar dat een halt moet worden toegeroepen.
De laatste tijd zijn veel Iraniërs er vanwege de gestegen olie-inkomsten in koopkracht aanzienlijk op vooruitgegaan. Dit heeft tot gevolg dat er steeds meer vraag is naar westers speelgoed. Dat komt veelal via smokkelroutes op de markten terecht. De import is niet bij wet verboden, maar wordt door de Iraanse leiders, die hun volk voor verderfelijke westerse invloeden willen behoeden, wel sterk ontmoedigd.
In zijn brief zei Najafabadi dat de autoriteiten met grote zorg kijken naar de steeds vaker opduikende poppen, zoals van Harry Potter, Barbie, Batman of Spiderman. Ook de ongereguleerde invoer van videospelletjes en films baart hen zorgen. Volgens de procureur staat Iran wereldwijd op de derde plaats wat betreft de import van speelgoed en vormt deze smokkelwaar een bedreiging voor de identiteit van de jongste generatie Iraniërs. Hij zei dat er al veel onomkeerbare schade is aangericht.
In 2002 begon de Iraanse overheid een campagne om alle Barbiepoppen in winkels in beslag te nemen. Deze campagne duurde echter maar kort. Iran lanceerde daarna de poppentweeling Dara en Sara, die het met traditionele kleding en bijbehorende verhaallijnen tegen hun Amerikaanse tegenhanger moesten opnemen. Ook die poging kon de populariteit van de Barbie niet ondermijnen.
Reacties (13)
knuffelbeer stagiair | dinsdag 29 april 2008 - 10:27 | ![]() |
aantal posts:57 | Dus nu mag je zeker nooit meer met barbies spelen? |
muisj bezorger | dinsdag 29 april 2008 - 11:42 | ![]() |
aantal posts:42 | gmpf wat raar laat ze die bommen van hun verbieden ![]() |
mary-ellen stagiair | dinsdag 29 april 2008 - 11:52 | ![]() |
aantal posts:78 | arme kinders ![]() |
MarietJJ correspondent | dinsdag 29 april 2008 - 13:10 | ![]() |
aantal posts:189 | dat is sneu, zeg.. zielig voor al die meisjes daar. :'(.. | |
<3 G.! |
margroet journalist | dinsdag 29 april 2008 - 16:34 | ![]() |
aantal posts:2881 | hahahahahaaa blagluk | |
B3VA is the best.. |
GenM verslaggever | dinsdag 29 april 2008 - 16:38 | ![]() |
aantal posts:1033 | huh, dat snap ik niet, er is tog nix mis met barbies, en anders maken ze er toch gewoon van die iraanse kleren voor. |
Schatjuhhh correspondent | woensdag 30 april 2008 - 08:38 | ![]() |
aantal posts:121 | laat ze dan voor ander speelgoed zorgen voor die kinders! kenne ze nog ergens mee spelen. |
berna bezorger | woensdag 30 april 2008 - 19:55 | ![]() |
aantal posts:7 | ik vind het zielig dat hun speelgoed word afgepakt wij hebben een computer maar hun niet![]() |
willem_van_oranje redacteur | donderdag 1 mei 2008 - 16:46 | ![]() |
aantal posts:404 | KAN IK HELEMAAL BEGRIJPE~! |