„Ik stond op de plaats waar mijn vader stierf”
ELSPEET - Nog maar zeven maanden was Brian Williams toen zijn vader in de nacht van 19 op 20 februari 1944 omkwam bij een crash van een Engelse bommenwerper in Elspeet. Zaterdag onthulde hij in die plaats een monument om zijn vader te eren.
Toen hij vier of vijf jaar oud was hoorde Brian Williams wat zijn vader was overkomen. In de nacht van 19 op 20 februari stortte een Engelse bommenwerper neer aan de Schaarweg in Elspeet. Een van de omgekomen bemanningsleden was sergeant Haydn George Williams.
Vorig jaar september viel Williams’ oog op een oproep in een Engelse krant van iemand die in contact wilde komen met familieleden van de omgekomen vliegeniers. Via een omweg hoorde hij van het initiatief van de Elspeter bevolking om een monument voor de overleden mannen op te richten. „Ik kan niet omschrijven wat ik voelde toen ik dat las. Ik dacht: dit is echt geweldig. In mijn ogen is mijn vader een held. Hij gaf zijn leven voor anderen.”
Afgelopen zaterdag onthulde de Engelsman uit Wales het monument, een gedenksteen, aan de Schaarweg. „Een heel bijzonder moment. Ik stond op de plaats waar mijn vader stierf. Ik had eindelijk een tastbare herinnering aan mijn vader. Dat is voor mij een groot cadeau. Ik ben de Elspeetse bevolking heel dankbaar dat zij dit offer nooit is vergeten.”
Deze week verblijven Brian Williams en zijn vrouw Pauline nog in Elspeet. Ontroerd zijn ze door de hartelijke ontvangst door de inwoners. Ze laten een aantal theelepeltjes, een cd met digitale foto’s van de onthulling van het monument en kaarten van inwoners zien. „De mensen zijn hier heel aardig voor ons. Als wij een wandelingetje maken door het dorp, zwaait iedereen naar ons.”
Gisteren bracht het echtpaar een bezoek aan Kees van de Steeg. Hij hielp als 17-jarige jongen bij de berging van het vliegtuig. Afgelopen zondag beluisterde de familie Williams een preek van ds. Pater uit Opheusden in de gereformeerde gemeente in Elspeet. „De dominee bad voor ons. We begrepen niet alles wat er werd gezegd, maar het was goed om de dienst mee te maken.”
Reacties (15)
mientjuh stagiair | woensdag 23 april 2008 - 11:21 | ![]() |
aantal posts:98 | Wat bijzonder voor die man zeg!! Wel goed dat ze dat doen... |
hoihoi journalist | woensdag 23 april 2008 - 12:54 | ![]() |
aantal posts:2992 | wat bijzonder voor die mn!!!fijn dat ze zoiets doen en dattie dr zelf ok bij kon weze...en nu dus ok foto;s dr van heb! |
liekjefliekje stagiair | woensdag 23 april 2008 - 13:05 | ![]() |
aantal posts:59 | goed dah ze daar aan denken.. |
kyrtjuhhh correspondent | woensdag 23 april 2008 - 14:36 | ![]() |
aantal posts:129 | sooo he!! bijzonder, maar wel indrukwekkend!! |
sterretjes bezorger | woensdag 23 april 2008 - 16:16 | ![]() |
aantal posts:47 | o |
tjetket correspondent | woensdag 23 april 2008 - 16:34 | ![]() |
aantal posts:111 | leuk 4 die man zo wordt zijn vader tog nog geërd!!!! |
alidavandenhardenberg bezorger | woensdag 23 april 2008 - 18:30 | ![]() |
aantal posts:31 | die is bij ons op sgool gweest |
aja correspondent | woensdag 23 april 2008 - 20:16 | ![]() |
aantal posts:148 | Wel indrukwekend ze maar wel wat goed dat ze daar aan denken |
mientjuh stagiair | donderdag 24 april 2008 - 10:42 | ![]() |
aantal posts:98 | Yord, wat doe je met irritante mensen zoals sterretje????? |
vogeltju correspondent | donderdag 24 april 2008 - 18:52 | ![]() |
aantal posts:171 | wel fijn dat er nog an gedacht wordt! | |
oost, west, thuis best! |