Poetin wint Nobelprijs
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een Nobelprijs gewonnen. Het gaat niet om de wereldbekende Nobelprijs voor de wetenschap en vrede vernoemd naar de Zweedse Alfred Nobel, maar de Russische prijs die naar zijn oudere broer Ludvig is vernoemd.
De Russische Nobelprijs is voor bekende mensen die zich persoonlijk hebben ingezet om Rusland beter te maken. Poetin krijgt de prijs omdat hij „na de chaos onder de vorige president Boris Jeltsin het land stabiliteit heeft gebracht”, aldus de voorzitter van het Russische Nobelcomité Jevgeni Loekosjkov. Volgens hem is Poetin erg blij met de prijs, waar geen geldprijs aan verbonden is.
De tot Rus genationaliseerde Ludvig Nobel werd schatrijk door het winnen van olie in de negentiende eeuw. De Ludvig Nobelprijs werd zeven jaar naar zijn dood in het leven geroepen in 1888, bijna tien jaar eerder dan de prijs die naar zijn broer Alfred is vernoemd.
Reacties (4)
schooltas journalist | dinsdag 22 april 2008 - 16:08 | ![]() |
aantal posts:1716 | heeft hij dat wel verdiendt?.............................ok mooi!! mare is nog zoveel armoede in Rusland duss Poetin aan de slag |
margroet journalist | dinsdag 22 april 2008 - 17:56 | ![]() |
aantal posts:2881 | gefeliciteerd! | |
B3VA is the best.. |
jan10294 bezorger | woensdag 23 april 2008 - 08:56 | ![]() |
aantal posts:3 | Goed zo! Eindelijk iemand die de Nobelprijs verdient! Die man is pas goed bezig! |