Korter slapen, later licht
RIJSWIJK (ANP) - De klok moet komend weekeinde weer een uur vooruit. In de nacht van zaterdag op zondag gaat de klok van twee naar drie uur. Dat betekent een uur korter slapen, maar in de avonduren een uur langer genieten van het daglicht.
Zonder zomertijd zou het eind juni tegen half vier licht worden en ’s avonds om half tien al donker zijn. Het veranderen van de klok zorgt ervoor dat de daglichtperiode verschuift.
Dankzij de zomertijd wordt energie bespaard, bijvoorbeeld omdat verlichting pas later op de avond aangezet hoeft te worden. Energiebedrijven schatten dat de zomertijd zo’n 0,3 procent energiebeparing oplevert.
Het verzetten van de klok gebeurt jaarlijks in alle lidstaten van de Europese Unie. De Europese Commissie concludeerde eind vorig jaar dat de zomertijdregeling nog steeds voldoet. Geen enkele lidstaat heeft aangegeven van de zomertijd af te willen stappen.
Voor wie elk jaar weer twijfelt of de klok nu achter- of vooruit moet, een gemakkelijk ezelsbruggetje: in het VOORjaar gaat de klok een uur VOORuit. De zomertijd eindigt op 26 oktober om drie uur in de nacht.
Reacties (52)
RiPPie stagiair | donderdag 27 maart 2008 - 12:24 | ![]() |
aantal posts:67 | Ik vind et wel fijn 's avond kan je dan lkker naar buiten vnalles doen! |
Rasja redacteur | donderdag 27 maart 2008 - 15:09 | ![]() |
aantal posts:319 | Dat is dan een uur korter slapen. Niet echt leuk. Ik heb m'n slaap echt nodig. | |
Doe gewoon zoals je bent! |
het-doet-pijn-als-je-verkering-uitgaat redacteur | donderdag 27 maart 2008 - 15:15 | ![]() |
aantal posts:645 | YES DE KLOK GAAT VOORUIT'LANGER LIGT |
Ilovezegiklekkerniet correspondent | donderdag 27 maart 2008 - 15:47 | ![]() |
aantal posts:150 | Nou, wij hebben a.s. zondag 9 uur kerk.. dus eigenlijk 8 uur kerk..:S | |
AchterDeWolkenSchijntDeZon!! |
feyenoord stagiair | donderdag 27 maart 2008 - 16:02 | ![]() |
aantal posts:83 | yes dan kan ik savonds foetballe |
saartjjuhh redacteur | donderdag 27 maart 2008 - 16:10 | ![]() |
aantal posts:529 | heey ik vint altijd wel leuk alstie verzet word maar nie da ker eeerder uit moet |
margroet journalist | donderdag 27 maart 2008 - 16:25 | ![]() |
aantal posts:2881 | Bedankt!! nu weet ik dat de klok vooruit moet!![]() ![]() | |
B3VA is the best.. |
anne1996 bezorger | donderdag 27 maart 2008 - 17:05 | ![]() |
aantal posts:41 | Ow![]() ![]() |
Lisanne95 correspondent | donderdag 27 maart 2008 - 17:08 | ![]() |
aantal posts:128 | Ah leuk!! egt zo'n zomersfeertje![]() |
drieling correspondent | donderdag 27 maart 2008 - 17:33 | ![]() |
aantal posts:107 | het is een uur korter slapen en das jammer cortjuh | |
Corianne Slegh |