Strenge ouders; kind vaker ontspoord
NIJMEGEN (ANP) - Kinderen die heel weinig mogen van hun ouders en afhankelijk worden gehouden, plegen vaker delicten dan kinderen die liefdevol en ondersteunend worden opgevoed. Dat concludeert Machteld Hoeve in een onderzoek waarop ze op 9 april promoveert aan de Nijmeegse Radboud Universiteit.
Het is al langer bekend dat kinderen die weinig begeleiding en ondersteuning van hun ouders krijgen en daarbij hard worden gestraft, ook vaker delinquent gedrag vertonen.
Delinquent gedrag is bijvoorbeeld het plegen van winkeldiefstallen en het slopen van bushokjes, maar ook moord, seksuele misdrijven en geweldpleging.
Volgens Hoeve hebben ouders die hun kind warmte en liefde geven, ondersteuning bieden, regels stellen en uitleggen waarom iets niet mag in plaats van zich autoritair op te stellen, minder kans op delinquent gedrag bij hun kind.
Hoeve stelt dat de relatie tussen opvoeding en delinquent gedrag „gelukkig” niet lang blijft bestaan. Als kinderen pakweg rond de twintig jaar oud zijn, is de verbinding tussen opvoeding en crimineel gedrag niet meer te leggen.
Lees het hele artikel op www.refdag.nl.
Reacties (19)
IloveG stagiair | donderdag 20 maart 2008 - 13:31 | ![]() |
aantal posts:68 | k denk dat dat wel klopt, eigenlijk. als je heel streng opgevoed wordt ga je er sneller tegen aan schoppen. | |
Antje Kloppenburg |
het-doet-pijn-als-je-verkering-uitgaat redacteur | donderdag 20 maart 2008 - 13:42 | ![]() |
aantal posts:645 | dat merk je heel vaak!! |
vogeltju correspondent | donderdag 20 maart 2008 - 14:51 | ![]() |
aantal posts:171 | daar was ik zonder onderzoek ook al wel agter gekome. ![]() | |
oost, west, thuis best! |
Spirit bezorger | donderdag 20 maart 2008 - 15:51 | ![]() |
aantal posts:26 | vogeltju
Ik ook al... bezorger schreef op donderdag 20 maart 2008 - 14:51 daar was ik zonder onderzoek ook al wel agter gekome. ![]() ![]() |
saartjjuhh redacteur | donderdag 20 maart 2008 - 16:39 | ![]() |
aantal posts:529 | jah eiguluk nog wel logies ook |
hoihoi journalist | donderdag 20 maart 2008 - 22:31 | ![]() |
aantal posts:2992 | op kamp ok, de gene die t drukst zijn en het meeste uithalen enz. dat zijn juist vaak degenen die streng worden opgevoed!!! |
Ans bezorger | donderdag 20 maart 2008 - 23:20 | ![]() |
aantal posts:17 | Ja, idd vind ik owk, je hoort het wel meer! | |
!...I love you...! |
Trijntje redacteur | vrijdag 21 maart 2008 - 17:44 | ![]() |
aantal posts:597 | Hoe strakker het touwtje, hoe eerder het breekt... (of zoiets)
|