Werkstraf voor inrijden op Gomarus-leerlingen
Officier uit „diepe bewondering” voor scholieren
GORINCHEM - Veertig uur werkstraf en een rijontzegging van een jaar. Die straf heeft de rechtbank maandag opgelegd aan de vrouw uit Gorinchem, die op 14 september vorig jaar in Arkel een ernstig verkeersongeval veroorzaakte. Daarbij raakten twaalf leerlingen van de Gomarus Scholengemeenschap in Gorinchem licht tot ernstig gewond.
De kantonrechter boog zich maandagmiddag in het Stadhuis van Gorinchem over het ongeval op de Vlietskade in Arkel van medio september. De officier van justitie eistte aan het begin van de zitting 80 uur werkstraf en een rijontzegging van 12 maanden, waarvan 6 maanden voorwaardelijk voor het overtreden van Artikel 5 van de Wegenverkeerswet.
Bij het ongeval van september 2007 raakten in totaal twaalf leerlingen van 12 tot 15 jaar gewond, waarvan zeven ernstig. Een van de slachtoffers is door een dwarslaesie blijvend invalide geraakt, terwijl hij ook nog eens zijn milt moet missen. De automobiliste liep een zware hersenschudding op.
De verdachte, een oud-taxichauffeur, kan zich niets meer van het voorval herinneren. Op 14 september was zij op weg naar haar werk, toen zij op een smalle polderdijk in Arkel twee grote groepen fietsende leerlingen moest passeren. Daarbij zou zij met de berm hebben geraakt, haar weggedrag hebben gecorrigeerd en op de groep fietsende leerlingen zijn ingereden. Een aantal fietsers heeft ze met haar auto meegesleurd de sloot in.
De rechter acht bewezen dat de vrouw te hard heeft gereden. Zij heeft volgens „een ernstig” verkeersongeval veroorzaakt, waarbij een slachtoffer voor de rest van zijn leven gehandicapt is geraakt. Rechter J. B. van den Beld woog bij zijn oordeel mee dat de vrouw een ervaren bestuurder is. De rechter woog echter ook mee dat de vrouw „oprecht spijt” heeft betuigd.
Reacties (33)
aapjee bezorger | dinsdag 18 maart 2008 - 18:36 | ![]() |
aantal posts:35 | heeft die vrouw dan wel egt schuld?? al heeft ze te hard gereden, verder kan ze er tog niks aan doen? |
aapjee bezorger | dinsdag 18 maart 2008 - 18:37 | ![]() |
aantal posts:35 | Kan die vrouw er wel egt iets aan doen, al reed ze te hard, verder kon ze er tog niks aan doen? is die straf wel terecht? |
Pokie bezorger | dinsdag 18 maart 2008 - 19:25 | ![]() |
aantal posts:7 | ik vin he zielig voor alle 2e voor de leerlingen van mijn vader is meneer van der kraan en voor die mevrouw |
juutjuh correspondent | dinsdag 18 maart 2008 - 19:28 | ![]() |
aantal posts:107 | weinig!!!!!![]() ![]() |
hvjOuuww-N- verslaggever | dinsdag 18 maart 2008 - 20:23 | ![]() |
aantal posts:1059 | soww..grote straff.. | |
....love.... |