Steeds meer arme kinderen
DEN HAAG (ANP) - In 2006 leefden in ons land meer kinderen in armoede dan in andere jaren. Dat blijkt uit het rapport Kinderen in Tel 2008 dat de leefsituatie van de jeugd per provincie en gemeente in beeld brengt.
Hoewel het aantal huishoudens met een uitkering daalde, nam het aantal kinderen in een uitkeringssituatie toe. In de Schepenbuurt in Leeuwarden leven de meeste kinderen in een uitkeringsgezin.
Het gaat bij uitkeringsgezinnen niet alleen om problemen van de grote stad. Ook kleinere steden als Arnhem, Zwolle, Leeuwarden, Leidschendam-Voorburg en Almere hebben arme wijken.
In het onderzoek werd ook gekeken naar wijken waar kinderen de meeste risico’s lopen. Daarbij speelden gezondheid, tienermoeders, kinderen in armoede en kindermishandeling een rol.
Het rapport laat verder zien dat de algehele situatie voor kinderen iets is verbeterd. Minder jongeren zijn werkloos, minder kinderen lopen risico op een leerachterstand, het aantal tienermoeders is gedaald en kinder- en zuigelingensterfte komen minder voor.
Daarentegen steeg het schoolverzuim en nam het aantal kinderen dat wegens een delict voor de rechter verschijnt iets toe.
Reacties (10)
sJakkO redacteur | donderdag 13 maart 2008 - 11:08 | ![]() |
aantal posts:369 | strIEsstststtstss!!!!![]() |
peralta bezorger | donderdag 13 maart 2008 - 16:14 | ![]() |
aantal posts:32 | erg gek.... nederland is toch rijk???????? |
hvjOuuww-N- verslaggever | donderdag 13 maart 2008 - 17:05 | ![]() |
aantal posts:1059 | ah..sielug..![]() | |
....love.... |
Martinetje bezorger | donderdag 13 maart 2008 - 18:52 | ![]() |
aantal posts:45 | nederland is toch rijk?????......![]() |
saartjjuhh redacteur | donderdag 13 maart 2008 - 19:13 | ![]() |
aantal posts:529 | peralta
bezorger schreef op donderdag 13 maart 2008 - 16:14 erg gek.... nederland is toch rijk???????? ja dag ik ook |
Anne-Lize redacteur | vrijdag 14 maart 2008 - 16:05 | ![]() |
aantal posts:314 | sielug... |