Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Acht doden bij aanval op school in Jeruzalem

    JERUZALEM - Een Palestijnse schutter heeft donderdagavond op een joodse school in Jeruzalem een bloedbad aangericht. Er vielen zeker acht doden en tientallen gewonden, zeiden de politie en de Israëlische media. De schutter is gedood. 

    Stille getuige van de aanval op de religieuze school.

    Stille getuige van de aanval op de religieuze school.

    Op radio 1 verklaarde een hulpverlener vrijdagmorgen dat er nog geschoten werd toen hij arriveerde. „We moesten noodgedwongen wachten. Toen we naar binnen gingen, troffen we een bloedbad aan. Op de grond lagen lichamen van jongeren die hun boeken nog in de hand hadden. Het was een verschrikkelijk tafereel.”

    Veiligheidsbeambten klimmen over het hek van de school.

    Veiligheidsbeambten klimmen over het hek van de school.

    De schutter drong de bibliotheek van de school binnen waar zich ongeveer tachtig mensen bevonden, zeiden getuigen, en opende het vuur. Het betreft de school Mercaz Harav yeshiva, een bekend centrum voor joodse studies dat banden heeft met de leiders van de joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. De meeste studenten zijn tieners.

    Het was de eerste aanval door een militante Palestijn in Jeruzalem in meer dan vier jaar. Een onbekende groepering die zich de "Martelaren van Imad Mughniyeh en Gaza" noemt eiste de verantwoordelijkheid op.

    Reacties (23)

    HM
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:228

    HEy yord kan die foto niet weg met dat bloed is niet zo leuk om naar te kijken!

    (Yord: We begrijpen dat het een gruwelijke foto is maar dit is de werkelijkheid, zo erg was het in Jeruzalem. Greetzz)

    aja
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:148

    ieiei wat een foto he hadden ze niet een andere foto konden doen

    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    sow erg!!!

     

    wat vor n sgool wast???basisschool?middelbare school?

    pietje11
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:71

    Yord inderdaad moet dat zón foto ik vind dat niet kunnen!!!!!

    ( Yord: We plaatsen deze foto omdat dit laat zien hoe gruwelijk de gebeurtenis in Jeruzalem was. Greetzz )

    saartjjuhh
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:529

    joohtjuh
    bezorger schreef op vrijdag 7 maart 2008 - 17:22

    vreselijk ik moet ernie aan denken dat ze mijn school binnen komen lopen en een paar klassegenoten of mezelf doodschieten!!

    ja tis wel vaker gebeurd geloof k maar dan ergens anders
    cath
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:25

    wat vies dat bloed!!!

    erg wat daar gebeurt!

    kleef mee met hun

    kussies, un meisje van11 die op jongens van 14 en ouder valt

    ejyjyjyjyjyjyjyjyyj
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:43

    @yord : ik zou die foto laten staan!wij weten amper hoe het daar is: dit is gwwoon de harde werkelijkheid in Jeruzalem!

     B est I nformation B efore
    L eaving E arth
    Trijntje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:597

    ejyjyjyjyjyjyjyjyyj
    bezorger schreef op maandag 10 maart 2008 - 09:23

    @yord : ik zou die foto laten staan!wij weten amper hoe het daar is: dit is gwwoon de harde werkelijkheid in Jeruzalem!

    Nee hoor, deze aanslag in Jeruzalem zou je juist een uitzondering kunnen noemen. Jeruzalem is voor zowel Joden als Christenen als moslims en zowel Isaëliërs als Palestijnen heilig of in ieder geval zeer belangrijk.
    Aanslagen vinden voornamelijk plaats in Gaza.

    Ik ben vorig jaar nog in Jeruzalem geweest en van ellendigheid was daar toen geen sprake; heb me er niet onveilig gevoeld.
    «  1  2