Jarig op schrikkeldag
Gera (15) viert verjaardag meestal op 1 maart
Gera Benschop (15) hoopt vrijdag voor de vierde keer op haar geboortedatum haar verjaardag te vieren. Ze is jarig op 29 februari. „Nu heb ik het gevoel dat ik écht jarig ben.”
Bijzonder gevoel, zo’n schrikkeldag?
„Ja, ik vind het echt heel leuk dat ik vrijdag jarig ben. Het is anders dan voorgaande jaren, misschien wel leuker. Niet dat ik m’n verjaardag in andere jaren mis, maar nu heb ik wel het gevoel dat ik écht jarig ben.”
Op welke dag vierde je vorig jaar je verjaardag?
„Op 1 maart. Die dag geeft mij het meeste gevoel dat ik jarig ben, 28 februari minder.”
Geeft je geboortedatum praktische problemen?
„Nee. Ik vind het juist leuk dat ik op schrikkeldag jarig ben. Het heeft toch iets bijzonders en de meeste mensen vinden het wel grappig als ik het vertel. Soms zeggen mensen dat ik nu pas drie ben omdat 29 februari nog maar drie keer is voorgekomen in mijn leven.
Geboren worden op schrikkeldag heeft zelfs voordelen, tenminste voor mijn moeder. Op de dag dat ik geboren werd, kreeg zij allerlei spullen gratis van winkeliers en ben ik met een foto in een krant gekomen.
Soms is het lastig om steeds weer te moeten uitleggen dat ik eigenlijk niet op 1 maart jarig ben, maar op 29 februari. Maar inmiddels weten de meeste mensen uit mijn omgeving ervan.”
Weet je al welke cadeaus je wilt?
„Geen idee. Misschien vraag ik wel een doos kleurpotloden; ik teken en schilder graag.”
Ben je lid van het Amerikaanse eregenootschap van schrikkeldagbaby’s?
„Nee, maar ik vind het wel heel grappig dat het bestaat. Ik had er nog nooit van gehoord. Ik ken ook niemand anders die op schrikkeldag is geboren. Ik vind het in elk geval erg leuk om op 29 februari geboren te zijn.”
Wil je Gera feliciteren? Dat kan via gera@refdag.nl.
Een jaar (de tijd die de aarde nodig heeft om in haar baan om de zon draaien) is niet exact 365 dagen. Het jaar duurt 365 dagen, 5 uren, 48 minuten en 45,1814 seconden. Als de duur van een jaar op 365 dagen wordt afgerond, is er na vier jaar bijna een dag tekort. We zouden dan de jaarwisseling te vroeg vieren: bijna een dag voordat de aarde werkelijk helemaal rond de zon is gegaan. Gevolg van deze afwijking is dat na langere tijd de seizoenen ten opzichte van het kalenderjaar gaan verschuiven. Om dit probleem op te lossen krijgt ieder vierde jaar (ieder jaartal dat deelbaar is door het getal 4) er een dag bij: 29 februari, de schrikkeldag.
Een op de 1461 mensen is jarig op 29 februari. In Nederland zijn op die datum in totaal ruim 11.000 mensen jarig.
In Amerika is er een speciale club waar je alleen lid van kunt worden als je op 29 februari jarig bent: de Honor Society of Leap Year Day Babies (eregenootschap van schrikkeldagbaby’s).
Dag tekort
Reacties (45)
blondjuhhh bezorger | vrijdag 22 februari 2008 - 16:25 | ![]() |
aantal posts:15 | tog is dat best wel apart he ik ken ok paar een paar die in schrikkeljaar jarig zijn!!!! heeel bijzonder |
-x-loveyouverymuch-x- stagiair | vrijdag 22 februari 2008 - 16:29 | ![]() |
aantal posts:54 | heeeyyy alfast gefeliciflapsteerd met je egte verjaardag.... Xx |
reintju correspondent | vrijdag 22 februari 2008 - 16:33 | ![]() |
aantal posts:115 | zoiets heb IK nog nooit gehoord, ik vind het wel leuk! ik ga haar nu meteen een mailtje sturen! |
stefan0veijer bezorger | vrijdag 22 februari 2008 - 16:36 | ![]() |
aantal posts:49 | lijkt wel raar je bent al oud maar eiglek ook nog heel jong | |
ik-ben-die-ik-wil-zijn |
psvers bezorger | vrijdag 22 februari 2008 - 16:38 | ![]() |
aantal posts:2 | he wat cool dat je dan jarig bent kusjes lydia m. |
hoihoi journalist | vrijdag 22 februari 2008 - 16:44 | ![]() |
aantal posts:2992 | leuk!!! wel apart...ken niemand die dn geboren is... |
stefan0veijer bezorger | vrijdag 22 februari 2008 - 16:47 | ![]() |
aantal posts:49 | sterke veijer wel raar jong en oud te gelijk | |
ik-ben-die-ik-wil-zijn |
Geraldientje correspondent | vrijdag 22 februari 2008 - 16:53 | ![]() |
aantal posts:102 | hey lijkt me nie egt leuk p sgrikkeldag!fijne verjaardag doei |
butter stagiair | vrijdag 22 februari 2008 - 16:57 | ![]() |
aantal posts:70 | alvast gefeliciteerd![]() |
hillegonda journalist | vrijdag 22 februari 2008 - 16:58 | ![]() |
aantal posts:1565 | apart, egt grapsig!!!!!!!!!!!!!![]() | |
sgat ik hou van je voor altijd!!! |
Riekepiekepommetje bezorger | vrijdag 22 februari 2008 - 17:03 | ![]() |
aantal posts:31 | Hey gefeliciteerd met je verjaardag ![]() | |
Tob niet, 't komt toch anders. |
hvjOuuww-N- verslaggever | vrijdag 22 februari 2008 - 17:08 | ![]() |
aantal posts:1059 | heej leukk man..alvastt gefeliciteerd...XxX | |
....love.... |
ffmeeluhh correspondent | vrijdag 22 februari 2008 - 17:23 | ![]() |
aantal posts:116 | nog nooit gehoord... maar het lijkt me wel lagge!! |