„Ons huwelijksbootje is vergaan”
UTRECHT - Roze ballonnen en zoete snoepjes in de vorm van een hartje. Op de eerste scheidingsbeurs in Nederland ontbreken ze niet. Maar ze poetsen de ernst en het verdriet van een gebroken relatie niet weg. Ook met moeite onderdrukte tranen en een bemoedigende arm om een schouder bepalen de sfeer in de Utrechtse Jaarbeurs.
Vlak voor de opening van de beurs, die zaterdag plaatshad, blaast een standhouder ballonnen op. Het geeft een dubbel gevoel om de informatietafel hiermee op te vrolijken, erkent de medewerkster van het Juridisch Loket. „Het kan zijn dat er vandaag kinderen komen. Voor hen is het misschien toch leuk. Maar een echtscheiding is inderdaad geen pretje.”
Jonge kinderen zijn er in de loop van de dag vrijwel niet. Een man en vrouw die met een baby op de arm langs de stands lopen, trekken al snel de aandacht. „Nee, we gaan niet scheiden”, lacht de veertigjarige vader. Hij vertelt dat hij twee kinderen uit een eerdere relatie heeft.
Ook verkopers van scheidinggerelateerde producten zijn op de beursvloer te vinden. Wie er behoefte aan heeft zijn kennissenkring door een middel van een kaartje op de hoogte te brengen van het beëindigen van zijn huwelijk heeft de keuze uit exemplaren met opschriften als ”Ons (huwelijks)bootje is vergaan”, ”Eindelijk vrij”, ”Alleen verder” en ”Er zat geen muziek meer in”. Allemaal met een bijpassende afbeelding.
Workshops
Zo’n 25 workshops bieden de ruim duizend bezoekers informatie over thema’s als ”Verliesverwerking”, ”Ex-ouders bestaan niet” en ”Eigen woning bij scheiding”. De meeste workshops worden door zo’n veertig tot vijftig deelnemers bezocht. Voor de eerste ronde van de workshop ”Relatiecoaching” is zo veel belangstelling dat sommigen op de volgende ronde moeten wachten.
Stands en workshops trekken niet alleen mensen die zelf in een scheidingsproces zitten of overwegen een einde aan hun huwelijk te maken. Diverse bezoekers blijken zich te oriënteren op een baan in de scheidingssector.
Lees het hele artikel op refdag.nl.
Reacties (9)
marietjuh redacteur | maandag 11 februari 2008 - 17:08 | ![]() |
aantal posts:372 | mijn huwelijksbootje moet nog aan komen varen hhsshshahahahaaahahahahhaahah., klm,;45.0dfsdgsdfbhgdehsd | |
ik zal u nooit vergeten!!(L) |
Sanna stagiair | maandag 11 februari 2008 - 17:15 | ![]() |
aantal posts:51 | Nou ik hoop dat ik er nooit heen hoef ![]() |
Mayo12 correspondent | maandag 11 februari 2008 - 17:52 | ![]() |
aantal posts:104 | ksou niet iedereen een kaartje sture |
martina bezorger | maandag 11 februari 2008 - 19:15 | ![]() |
aantal posts:15 | het is triest dat er zo'n beurs is..... | |
..Blijf jezelf, waar je ook bent.. |
krissie correspondent | maandag 11 februari 2008 - 19:26 | ![]() |
aantal posts:103 | slaat ook nergens op. ze doen het allemaal zelf hoor!!! en trouwens je moet ook maar eerst nadenke voordat je trouw ofzo. |
butter stagiair | maandag 11 februari 2008 - 20:06 | ![]() |
aantal posts:70 | egt raar dat die beurs bestaat![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |