Huisarts weer in witte jas
RIJSWIJK (ANP) - Zo'n dertig jaar geleden hebben huisartsen massaal hun witte jas uitgetrokken, vanaf maandag doet een aantal huisartsen in Klarenbeek, Voorst en Wilp bij wijze van proef de jas weer aan. Dat valt te lezen in het vakblad Huisarts in praktijk.
De artsen willen de jas weer aan om zo hun professionaliteit te onderstrepen en om duidelijker herkenbaar te zijn voor patiënten in de huisartsenpraktijk waar ook assistenten en medewerkers rondlopen.
Destijds namen de arsten afscheid van de witte jas omdat ze niet meer wilden werken vanuit een ivoren toren. Ze wilden juist de afstand tussen arts en patiënt verkleinen. Daar komen ze nu niet ineens van terug. „Veel professionals dragen beroepskleding die hun deskundigheid onderstreept. Als huisarts ben je specialist op het gebied van huisartsgeneeskundige zorg en dat wil je ook wel laten zien”, aldus een van de deelnemende artsen in het huisartsenblad.
Ook zou het dragen van de witte jas bij onderzoek en behandeling hygiënischer zijn en internationaal gezien zeer gebruikelijk en normaal. De artsen die ermee experimenteren, willen na drie maanden de balans opmaken aan de hand van reacties van patiënten en assistenten. Is de uitkomst positief, dan blijft de witte jas aan. Zijn de reacties overwegend negatief, dan gaat de jas weer aan de kapstok.
Reacties (8)
het-doet-pijn-als-je-verkering-uitgaat redacteur | dinsdag 5 februari 2008 - 13:25 | ![]() |
aantal posts:645 | ik find het altijd wel leuk een dokter in een witte jas |
kleijer stagiair | dinsdag 5 februari 2008 - 16:50 | ![]() |
aantal posts:61 | Ik vind het wel lagge die witten jassen!!![]() |
Bachie bezorger | dinsdag 5 februari 2008 - 17:24 | ![]() |
aantal posts:25 | Altijd wel lache een witte jas, Hoort er tog bij.. |
linnehpin bezorger | dinsdag 5 februari 2008 - 18:58 | ![]() |
aantal posts:41 | hé. zonde dat ze ding jassen weer mote drage.
|