Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Huisarts weer in witte jas

    RIJSWIJK (ANP) - Zo'n dertig jaar geleden hebben huisartsen massaal hun witte jas uitgetrokken, vanaf maandag doet een aantal huisartsen in Klarenbeek, Voorst en Wilp bij wijze van proef de jas weer aan. Dat valt te lezen in het vakblad Huisarts in praktijk.

    De artsen willen de jas weer aan om zo hun professionaliteit te onderstrepen en om duidelijker herkenbaar te zijn voor patiënten in de huisartsenpraktijk waar ook assistenten en medewerkers rondlopen.

    Destijds namen de arsten afscheid van de witte jas omdat ze niet meer wilden werken vanuit een ivoren toren. Ze wilden juist de afstand tussen arts en patiënt verkleinen. Daar komen ze nu niet ineens van terug. „Veel professionals dragen beroepskleding die hun deskundigheid onderstreept. Als huisarts ben je specialist op het gebied van huisartsgeneeskundige zorg en dat wil je ook wel laten zien”, aldus een van de deelnemende artsen in het huisartsenblad.

    Ook zou het dragen van de witte jas bij onderzoek en behandeling hygiënischer zijn en internationaal gezien zeer gebruikelijk en normaal. De artsen die ermee experimenteren, willen na drie maanden de balans opmaken aan de hand van reacties van patiënten en assistenten. Is de uitkomst positief, dan blijft de witte jas aan. Zijn de reacties overwegend negatief, dan gaat de jas weer aan de kapstok.

    Reacties (8)

    --AK92--
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:30

    hmm jah, het schept zeker wel duidelijkheid om de jas weer massaal te gaan dragen, in de praktijk blijft de dokter met of zonder jas toch vaak wel een figuur waar je toch met enige afstand mee omgaat dus lijkt het mij geen achteruitgang, eerder een vooruitgang op het gebied van duidelijkheid

     

    het-doet-pijn-als-je-verkering-uitgaat
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:645

    ik find het altijd wel leuk

    een dokter in een witte jas

    A-n-d-r-e-a
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:199

    het schept wel enige duidelijkheid maar ik vind het veel leuker als ze geen witte jas aan hebben. Op een 1 of andere manier vind ik dat toch persoonlijker staan. Het lijkt als ze een witte jas aanhebben dat het dan veel officieler er aan toe gaat. (hoewel het gewoon hetzelfde is)
     WEET JE HOE BIJZONDER! WIJ PASSEN ALLEMAAL IN HET PLAN VAN GOD! NIEMAND IS HIER VOOR NIETS!!! Ook al
    ---JO---
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:206

    hou ik niet van, als je in de dokterspraktijk loopt weet je toch wel wie de dokter is... en heb schept afstand tussen de dokter en de patient
     Een dag is nooit zo nat of de zon schijnt altijd wat.
    -Marleen-
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:156

    Leuk dat ze de witte jas weer tijdelijk, plaatselijk in gaan voeren! Ik vind het wel bij dokters horen, zo'n witte jas. Het maakt mij echt niet uit of het nou persoonlijker of onpersoonlijker is. Ik zie de dokter toch bijna nooit... en dan nog!
    kleijer
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:61

    Ik vind het wel lagge die witten jassen!!
    Bachie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:25

    Altijd wel lache een witte jas,

    Hoort er tog bij.. 

    linnehpin
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:41

    hé.

    zonde dat ze ding jassen weer mote drage.