Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Warme appel met kruidige sinaasappelsaus

    Bereidingstijd: 30-60 minuten
    Aantal personen: 4
    Gang: Nagerecht
    Keuken: Overige
    Smaak: Zoet
    Techniek: Bakken in oven
    Soort gerecht: Nagerecht

    Omschrijving
    Een warm dessert van appels, zo uit de oven, smaakt heerlijk op een koude winterdag.

    Ingrediënten
    4 friszure appels (goudreinetten),
    2 eetlepels citroensap,
    50 gram suiker,
    1 theelepel kaneelpoeder,
    75 gram blanke rozijnen,
    2 eetlepels marmelade of abrikozenjam,
    sinaasappelsaus:
    3 sinaasappels,
    1 dl witte wijn,
    2 kruidnagels,
    stukje pijpkaneel (of mespuntje kaneelpoeder),
    50 gram suiker,
    15 gram aardappelmeel

    Bereidingswijze
    Verwarm de oven voor op 200°C. Schil de appels met een dunschiller. Boor de klokhuizen eruit. Besprenkel de geschilde appels met het citroensap.
    Meng in een diep bord de suiker en de kaneelpoeder. Rol de appels erdoor. Zet de appels naast elkaar in een ovenschaal.
    Vul de appels met de rozijnen. (Wel deze eventueel van tevoren in rum.) Verdeel de marmelade of de abrikozenjam over de rozijnen in de appels.
    Schuif de ovenschaal in het midden van de voorverwarmde oven en laat de appels in ca. 20-25 minuten karameliseren. Dek ze af met aluminiumfolie als ze te donker worden.
    Was de sinaasappel en rasp 1 theelepel van de schil. Pers alle sinaasappels uit. Vul het sap aan met de witte wijn tot 4 dl. Voeg de sinaasappelrasp, de kruidnagels en de kaneel toe en breng alles aan de kook.
    Zeef het sap en los de suiker erin op. Roer het aardappelmeel glad met een beetje koud water en bind hiermee de saus. Zet de appels op borden of in schaaltjes. Giet de warme saus erover.

    Lekker om te proeven!

    Marjo van de Haar

    Reacties (4)

    haar
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:3

    lekker is dit!! ik heb het geproefd! ik vond het leuk om uit te properen en lekker dat het was!!! pooeehhh!!  andre

     

    bartjes
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:3

    SUPER LEKKER! heel orgineel het duurt wel lang maar we hebben het voor elkaar gekregen en LEKKKER dat het was! mensen dit moet u ook proeven! Eeet smakelijk! trouwens complimentje voor dit supper goede Recept!! groetje bart
    bartjes
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:3

    nouj ik heb jullie tip opgevolgd ik heb het ook geproefd en lekker zoet dat het was
    19941509
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:5

    hey yord

     

    deze marjo mopet echt winnen man heerlijk was het ik heb het gemaakt lekker heerlijk ook lekker origineel dat is weer wat anders he dan appelflappen heerlijk was het moet je ook ius uitproberen man heerlijk dat het was maar als ik mog kiezen wie er zou winnen had ik marjo van den haar gekozen dit meen ik echt

     

    groetjes annerieke

     

    verdere deelnemers succes