Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Duopinie: Vuurwerk

    Vuurwerk moet verboden worden. Twee jongeren reageren op de stelling. Wilco: „Vuurwerk afsteken is een vieze gewoonte.” Corliene: „Een vuurwerkverbod werkt toch niet.”

    „Vuurwerk afsteken is vieze gewoonte”
    „Ik denk niet dat er een algemeen verbod op vuurwerk moet komen, maar wel meer maatregelen tegen overlast. Ik vind dat gemeenten zelf moeten kunnen beslissen wat voor maatregelen dat zijn. Gemeenten die elk jaar last hebben van overlast, kunnen dan plaatselijk vuurwerk verbieden.

    Wilco Kodde

    Wilco Kodde

    Ik heb zelf dit jaar geen vuurwerk afgestoken. Als ik vuurwerk wil zien, kijk ik wel bij de buren. Bovendien is het slecht voor het milieu.

    Ik vind dat het afsteken van vuurwerk daarom aangepakt moet worden. Ik ben voor een milieuheffing op vuurwerk. We doen in Nederland heel veel aan milieu: de gloeilamp verbieden en spaarlampen promoten. Maar alles wat we op een heel jaar besparen gaat er op oudejaarsdag weer doorheen.

    Een meldingsplicht vind ik ook goed: jongeren die dit jaar overlast bezorgden moeten zich oudejaarsdag 2008 melden bij de politie en brengen dan een paar dagen in de cel door. Dat zal de helft van de ellende besparen.

    Ook al ben ik niet direct voor een algemeen verbod op vuurwerk: ik denk dat we daar wel langzaam naartoe gaan. Vuurwerk afsteken is net als roken een vieze gewoonte.”
    Wilco Kodde (16) Krimpen aan den IJssel

    „Vuurwerkverbod werkt toch niet”
    „Er zitten twee kanten aan, vind ik. Vuurwerk is slecht voor het milieu. En ik vind het raar dat we voor 60 miljoen de lucht in schieten als aan de andere kant van de wereld mensen sterven van de honger. Dat is absurd.

    Corliene van der Wal

    Corliene van der Wal

    Aan de andere kant: vuurwerk heeft ook wel wat. Het is mooi om te zien. Het is beter om het niet te verbieden, denk ik. Dat zou toch niet werken.

    Ik koop zelf nooit vuurwerk. Ik vind het zonde van mijn geld.

    In Oud-Alblas loopt het op oudejaarsavond nooit uit de hand. Je moet wel je brievenbus binnenhalen, anders heb je kans dat hij ontploft. Maar de bushokjes staan er nog.

    Ik vind dat vuurwerkoverlast aangepakt moet worden. Dat is waarschijnlijk makkelijker gezegd dan gedaan. Welke straffen je ook bedenkt, het gebeurt toch altijd weer. Illegaal vuurwerk is er ook elk jaar weer, terwijl ze daar ook strenger op zijn gaan controleren. Dat kun je niet tegenhouden.

    Ik ben er zeker voor om die mensen niet zomaar te laten lopen. Ik vind dat overtreders hun eigen zooi op moeten ruimen in van die apenpakken. Volgens mij is dat voor veel jongeren effectiever dan een gevangenisstraf.”
    Corliene van der Wal (18), Oud-Alblas

    Lees meer artikelen in het dossier Vuurwerk

    Reacties (16)

    het-doet-pijn-als-je-verkering-uitgaat
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:645

    ik fint ook fuur werk mar nix
    jenette
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:39

    ik vind vuurwerk ook niks aan

    wel om te kijken !!!!!

    ppppppp
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:35

    met aallebei ben khet niet eens,

    je mag tog wel iets vuurwerk!!!!!!!!!

    dennis
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:32

    vuurwrk is normaal wat is er erg aan maar het is wel dom voor duizend  euro te kopen

    maar 50 euro moet kunnen

    snarf
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:80

    [quote]Ik heb zelf dit jaar geen vuurwerk afgestoken. Als ik vuurwerk wil zien, kijk ik wel bij de buren. Bovendien is het slecht voor het milieu. [/quote]

    kijk ik wel bij de buren? iemand moet het toch afsteken? kijk dan helemaal niet, in plaats van grofgezegd hypocriet zelf niets te betalen en wel mee te genieten

    raar is idd wel dat we heel veel tegen milieuvervuiling etc doen en dan zo onze eigen leefruimte vergiftigen, misschien is het een goed plan om één groot vuurwerk in een dorp of stad af te laten steken, sowieso minder milieuvervuiling en minder vernieling in de nacht zelf.

    Lisanne95
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:128

    vuurwerk kome al1 maar ongelukken van. maar tog is et leuk
    rooieria
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:397

    vuurwerk geeft een kik.!! is egt gaaf je moet all1 btje voorzichtig zijn met illigaal hea...?!
     een nuchtere zeeuw :-)
    btburger
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:56

    ppppppp
    bezorger schreef op woensdag 9 januari 2008 - 17:39

    met aallebei ben khet niet eens,

    je mag tog wel iets vuurwerk!!!!!!!!!

    duhh
     I'm not a complete idiot, some parts are missing.
    vuurpijl
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:2

    ag zeurn bah

    iik steek wel af hoor

    rick marsman

    annetj
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:53

    dennis
    bezorger schreef op woensdag 9 januari 2008 - 17:54

    vuurwrk is normaal wat is er erg aan maar het is wel dom voor duizend  euro te kopen

    maar 50 euro moet kunnen

    wat er erg aan is, er gebeuren niet voor niks zoveel ongelukken
    HM
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:228

    ik vind het wel leuk om af te steken en mooi om te zien,maar het is idd.mileuvervuiling!!!!
    Mijn leraar zei dat tie geen vuurwerk afstak omdat tie christen was!!

    Vind opzich wel goed want in de Bijbel staat dat wel de aarde moet onderhouden!!!!!

    Gerlinn
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:84

    ik ben het met Dennis eens!

    vuurwerk vinn ik mooi en het hoord bij nieuwjaar!

    Xx

    giechelmeid12
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1565

    geld verspillen!!!!!!!!!

    ik heb t niet gdaan

     sgat ik hou van je voor altijd!!!
    jetskie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:46

    ik vind vuurwerk wel leuk!!!!

    maar niet die harde knallen

     I LOVE YOU
    santje
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:121

    kvind vuurwerk niet leuk maar om te horen ook niet

    maar wel om te sien

    1  2  »