Duopinie: Vuurwerk
Vuurwerk moet verboden worden. Twee jongeren reageren op de stelling. Wilco: „Vuurwerk afsteken is een vieze gewoonte.” Corliene: „Een vuurwerkverbod werkt toch niet.”
„Vuurwerk afsteken is vieze gewoonte”
„Ik denk niet dat er een algemeen verbod op vuurwerk moet komen, maar wel meer maatregelen tegen overlast. Ik vind dat gemeenten zelf moeten kunnen beslissen wat voor maatregelen dat zijn. Gemeenten die elk jaar last hebben van overlast, kunnen dan plaatselijk vuurwerk verbieden.
Ik heb zelf dit jaar geen vuurwerk afgestoken. Als ik vuurwerk wil zien, kijk ik wel bij de buren. Bovendien is het slecht voor het milieu.
Ik vind dat het afsteken van vuurwerk daarom aangepakt moet worden. Ik ben voor een milieuheffing op vuurwerk. We doen in Nederland heel veel aan milieu: de gloeilamp verbieden en spaarlampen promoten. Maar alles wat we op een heel jaar besparen gaat er op oudejaarsdag weer doorheen.
Een meldingsplicht vind ik ook goed: jongeren die dit jaar overlast bezorgden moeten zich oudejaarsdag 2008 melden bij de politie en brengen dan een paar dagen in de cel door. Dat zal de helft van de ellende besparen.
Ook al ben ik niet direct voor een algemeen verbod op vuurwerk: ik denk dat we daar wel langzaam naartoe gaan. Vuurwerk afsteken is net als roken een vieze gewoonte.”
Wilco Kodde (16) Krimpen aan den IJssel
„Vuurwerkverbod werkt toch niet”
„Er zitten twee kanten aan, vind ik. Vuurwerk is slecht voor het milieu. En ik vind het raar dat we voor 60 miljoen de lucht in schieten als aan de andere kant van de wereld mensen sterven van de honger. Dat is absurd.
Aan de andere kant: vuurwerk heeft ook wel wat. Het is mooi om te zien. Het is beter om het niet te verbieden, denk ik. Dat zou toch niet werken.
Ik koop zelf nooit vuurwerk. Ik vind het zonde van mijn geld.
In Oud-Alblas loopt het op oudejaarsavond nooit uit de hand. Je moet wel je brievenbus binnenhalen, anders heb je kans dat hij ontploft. Maar de bushokjes staan er nog.
Ik vind dat vuurwerkoverlast aangepakt moet worden. Dat is waarschijnlijk makkelijker gezegd dan gedaan. Welke straffen je ook bedenkt, het gebeurt toch altijd weer. Illegaal vuurwerk is er ook elk jaar weer, terwijl ze daar ook strenger op zijn gaan controleren. Dat kun je niet tegenhouden.
Ik ben er zeker voor om die mensen niet zomaar te laten lopen. Ik vind dat overtreders hun eigen zooi op moeten ruimen in van die apenpakken. Volgens mij is dat voor veel jongeren effectiever dan een gevangenisstraf.”
Corliene van der Wal (18), Oud-Alblas
Lees meer artikelen in het dossier Vuurwerk
Reacties (16)
het-doet-pijn-als-je-verkering-uitgaat redacteur | woensdag 9 januari 2008 - 16:41 | ![]() |
aantal posts:645 | ik fint ook fuur werk mar nix |
jenette bezorger | woensdag 9 januari 2008 - 16:50 | ![]() |
aantal posts:39 | ik vind vuurwerk ook niks aan wel om te kijken !!!!! |
ppppppp bezorger | woensdag 9 januari 2008 - 17:39 | ![]() |
aantal posts:35 | met aallebei ben khet niet eens, je mag tog wel iets vuurwerk!!!!!!!!! |
dennis bezorger | woensdag 9 januari 2008 - 17:54 | ![]() |
aantal posts:32 | vuurwrk is normaal wat is er erg aan maar het is wel dom voor duizend euro te kopen maar 50 euro moet kunnen |
Lisanne95 correspondent | woensdag 9 januari 2008 - 18:36 | ![]() |
aantal posts:128 | vuurwerk kome al1 maar ongelukken van. maar tog is et leuk![]() |
rooieria redacteur | woensdag 9 januari 2008 - 20:05 | ![]() |
aantal posts:397 | vuurwerk geeft een kik.!! is egt gaaf je moet all1 btje voorzichtig zijn met illigaal hea...?! | |
een nuchtere zeeuw :-) |
vuurpijl bezorger | donderdag 10 januari 2008 - 12:52 | ![]() |
aantal posts:2 | ag zeurn bah iik steek wel af hoor rick marsman |
Gerlinn stagiair | donderdag 10 januari 2008 - 16:37 | ![]() |
aantal posts:84 | ik ben het met Dennis eens! vuurwerk vinn ik mooi en het hoord bij nieuwjaar! Xx |
giechelmeid12 journalist | donderdag 10 januari 2008 - 16:38 | ![]() |
aantal posts:1565 | geld verspillen!!!!!!!!! ik heb t niet gdaan | |
sgat ik hou van je voor altijd!!! |
jetskie bezorger | donderdag 10 januari 2008 - 17:31 | ![]() |
aantal posts:46 |
maar niet die harde knallen | |
I LOVE YOU |
santje correspondent | donderdag 10 januari 2008 - 19:18 | ![]() |
aantal posts:121 | kvind vuurwerk niet leuk maar om te horen ook niet maar wel om te sien |