„Wennen aan verschillende docenten”
Mirjam Wittingen (12) uit Kootwijkerbroek ging in september voor het eerst naar het voorgezet onderwijs. Ze wil nu absoluut niet meer terug naar de basisschool.
„We hebben een heel gezellige klas. Ik zit nu vier maanden op het Witsiuscollege in Barneveld. De eerste paar weken miste ik de basisschool en mijn oude klas. Maar nu vind ik deze klas ook heel leuk. We zitten met zijn zevenen van mijn oude klas in deze nieuwe klas. Een van mijn oude klasgenoten is nu mijn beste vriendin. ’s Morgens rijd ik altijd met haar van Kootwijkerbroek naar school. Dat is gezellig, want het is ongeveer een halfuur fietsen.
De eerste maanden moest ik wel wennen op de middelbare school. Talen vind ik moeilijk. Ik ben niet goed in Engels, bijvoorbeeld. Ik moest ook heel erg wennen aan alle verschillende docenten. Een keer kregen we een leraar voor een vak waar we altijd een lerares voor hadden. Die noemde ik per ongeluk mevrouw.
Voor ik naar het Witsiuscollege ging, dacht ik dat ik veel zou moeten leren. Of dat ook is uitgekomen? Ja, soms heb ik ’s avonds voor wel vijf vakken huiswerk te doen. Of twee repetities per dag. Gemiddeld ben ik elke avond een uur bezig met mijn huiswerk.
De lange lestijden op school vind ik niet leuk. Soms ben ik het achtste uur uit, dat is om vijf over vier. Voordat ik thuis ben, is het kwart voor vijf. Dan kan ik voor het eten geen huiswerk meer maken.
Ik heb nog nooit straf gehad. Ik weet niet of dat nog gaat komen. Het is natuurlijk niet leuk, maar als je het één keer krijgt, is het ook niet zo erg.
Of ik altijd blij mijn bed uitspring om weer naar school te gaan? Nee, soms heb ik geen zin. Mijn basisschool stond veel dichter bij huis. Als het nu koud is of als het regent zou ik wel eens op bed willen blijven liggen. Gelukkig heb ik nu kerstvakantie, dat is heerlijk.”
Reacties (5)
Haasse bezorger | zaterdag 29 december 2007 - 10:03 | ![]() |
aantal posts:7 | He miriam leuk dat je op yord staat
Erica |
myyyyyy stagiair | zaterdag 29 december 2007 - 17:35 | ![]() |
aantal posts:54 | hayyhayy mirjam, wat leuk dat je op yord staat!!! doe sanne ff de groete fan mij fijne vakantie liefsss janike |
cf bezorger | dinsdag 15 januari 2008 - 15:01 | ![]() |
aantal posts:7 | Heey, Ken ik jou ergens van??? Van wie is die tas??? HaHa, je staat er leuk op... |
verali1 bezorger | zaterdag 5 juli 2008 - 19:39 | ![]() |
aantal posts:11 | heej suprrrrr |