Yord herfst logo
Home      Zoeken      

„Ongeval gehad in auto van broer”

Martijn van der Spek (19) uit Kamperveen slaagde in januari voor z’n rijbewijs. De eerste botsing is een feit.

Martiijn

Martiijn

„In januari heb ik m’n rijbewijs gehaald. Bij de tweede poging ging het perfect, op één dommigheid na. Ik bleef achter een bus staan die bij een halte stopte. Hoewel, door het tegemoetkomende verkeer kon ik er toch bijna niet langs.

M’n plan was vorig jaar om zo snel mogelijk een eigen autootje te kopen. Kort na m’n tweede rijexamen heb ik een Opel Corsaatje gekocht. Die vond ik al snel te klein, dus heb ik een rode Volkswagen Golf 3 uit ’92 van iemand overgenomen. Ik rij behoorlijk veel. Omdat ik nogal achteraf woon, gebruik ik de auto voor bijna alles. Ik schat dat ik tot nu toe tussen de 25.000 en de 30.000 kilometer heb gereden.

Jammer genoeg heb ik niet schadevrij gereden in het afgelopen jaar. M’n broertje van zeventien heeft een oldtimer, een Opel Ascona. Die zou ik voor hem vanaf een spuiterij naar huis rijden. Daar sloeg ik linksaf om de oprit op te gaan. Op dat moment knalde een andere auto tegen ons aan. De bestuurster had niet gezien dat de richtingaanwijzer van onze auto aanstond. De schade was aanzienlijk. Voor de auto van m’n broertje is dat geen probleem, die knapt hij toch zelf weer op.

Meest vervelend was dat de oldtimer op dat moment niet was verzekerd. Hoe het wordt afgehandeld, weet ik niet. De bestuurster van de andere auto was de schuldige, maar zij heeft een verzekeringsmaatschappij achter zich staan. Ik niet. Misschien moet ik voorkomen of krijg ik een boete. Mogelijk raak ik zelfs een punt van m’n rijbewijs kwijt. Dan heb ik er nog twee, dat is genoeg voor de komende vijf jaar. Een ding weet ik zeker: ik ga nooit meer in een onverzekerde auto rondrijden.”

Reacties (6)

het-doet-pijn-als-je-verkering-uitgaat
redacteur
Quote bericht
aantal posts:645

leuk, rijdse verder

myyyyyy
stagiair
Quote bericht
aantal posts:54

hayyhayy

gefeliciteerd en suc6 vdr !!!

Ans
bezorger
Quote bericht
aantal posts:17

Heejj,

suc6 verdr!!!

 !...I love you...!
Gerliinde
stagiair
Quote bericht
aantal posts:84

gefeliciteerd!!
sjien
correspondent
Quote bericht
aantal posts:135

gefeliciteerd!

je bent wel veranderd...

Lizz
stagiair
Quote bericht
aantal posts:76

sjien
correspondent schreef op maandag 31 december 2007 - 10:29

gefeliciteerd!

je bent wel veranderd...


maar dat is positief hoor!

 

ben je trouwens een broer van christian?