Bijbel en Koran op één website
HILVERSUM (ANP) - De volledige tekst van de Bijbel en de Koran staat sinds donderdag in het Nederlands, Engels en Arabisch op één website. Een zoekfunctie maakt het mogelijk de teksten met elkaar te vergelijken.
De site www.bijbelenkoran.nl is een initiatief van de interkerkelijke omroep IKON en Radio Nederland Wereldomroep. Zij spreken van een wereldprimeur. De twee omroepen willen een brug slaan tussen moslims en christenen en de dialoog tussen de aanhangers van beide wereldgodsdiensten bevorderen.
De site maakt gebruik van de Nieuwe Bijbelvertaling.
Om de lezer op weg te helpen in zijn speurtocht door de twee boeken hebben de initiatiefnemers achttien verhalen op de site gezet die in zowel de Koran als de Bijbel voorkomen. Ook dat levert verrassingen op: figuren als Jezus/Isa, Noach/Noeh, Maria/Marjam komen in beide boeken voor.
De verhalen zijn ontleend aan het boek ”Koran en Bijbel in verhalen”, dat Marlies ter Borg en Karima Bisschop dit najaar publiceerden.
Reacties (13)
Maya redacteur | donderdag 6 december 2007 - 16:52 | ![]() |
aantal posts:319 | Zou zoiets echt goed zijn?? | |
Doe gewoon zoals je bent! |
muisjuh correspondent | donderdag 6 december 2007 - 17:42 | ![]() |
aantal posts:129 | Best wel goed, eigenlijk!! Nu kun je tenminste gelijk en goed (op internet nog wel) de Bijbel en de Koran vergelijken!! |
Cornelia redacteur | donderdag 6 december 2007 - 19:01 | ![]() |
aantal posts:325 | En ik vraag me t ok af... |
muisjuh correspondent | donderdag 6 december 2007 - 19:04 | ![]() |
aantal posts:129 | Braaf hoor, allemaal ![]() |
stef correspondent | donderdag 6 december 2007 - 19:58 | ![]() |
aantal posts:149 | is dat wel erg christelijk?!?!?!?! | |
hoiboy |
ikkieJ stagiair | donderdag 6 december 2007 - 20:02 | ![]() |
aantal posts:77 | Waarom zou zoiets niet goed zijn? |
l bezorger | donderdag 6 december 2007 - 20:15 | ![]() |
aantal posts:31 | ikvind best nou kan je (als je het wil) de bijbel met de koran vergelijken want volgens mij heb je geen koran tuis |
hoihoi journalist | donderdag 6 december 2007 - 21:36 | ![]() |
aantal posts:2992 | ???? is dit een goed plan? |