Veel vrienden op internet
Driekwart van alle meisjes in Nederland heeft zich aangemeld op een profielensite. Verreweg de meesten hebben een eigen pagina op hyves.nl. Drie portretten.
Naam: Marjo Baarssen (17)
Woonplaats: Ede
Aantal vrienden: 274
Waarom wil je je op een site profileren? „Iedereen in mijn omgeving en op school heeft een profiel op Hyves. Een speciale reden had ik niet toen ik begon. Ik vind het gewoon leuk.”
Hoeveel tijd kost het je? „Ik zit elke dag wel een halfuurtje op de site. Bij anderen plaats ik krabbels (berichtjes, RD), of ik bekijk foto’s. Vaak kijk ik bij bekenden of zij mensen in het profiel hebben die ik ken. Die voeg ik toe. André Rouvoet staat ook bij m’n vrienden.”
Profileer je je als christen? „Bij het kopje religie in m’n profiel heb ik ingevuld dat ik christen ben. Bij sommige vrienden staat een christelijk gedicht, bij mij niet.”
Naam: Laura Hooyer (17)
Woonplaats: Voorthuizen
Aantal vrienden: „Ik heb er 197. Bijna allemaal ken ik ze persoonlijk. Een enkele alleen van gezicht.”
Waarom wil je je op een site profileren? „Ik vind het leuk om berichtjes te sturen via Hyves. Mijn profiel is alleen voor mijn vrienden zichtbaar. Er staat niets persoonlijks op. In mijn profiel staat bijvoorbeeld wie mijn held is en wat mijn passies en merken zijn. Mijn vrienden kunnen ook mijn foto’s bekijken.”
Hoeveel tijd kost het je? „Gemiddeld een paar minuten per dag.”
Profileer je je als christen? „Ja. In mijn profiel staat dat ik christen ben. Verder staat er dat ik op het Christelijke Johannus Fontanus College heb gezeten.”
Naam: Henriëtte Meun (18)
Woonplaats: Urk
Aantal vrienden: „Ik zit net op Hyves, even kijken: 122.”
Waarom wil je je op een site profileren? „In het begin vooral om van de mailtjes van anderen af te zijn. Ik deed er tot aan de zomervakantie weinig mee, totdat het hot werd.
Ik wil m’n persoonlijke interesses laten zien. Bij anderen kijk ook in het profiel wat hun interesses zijn. Met mensen die dezelfde interesses hebben, maak ik sneller contact.”
Hoeveel tijd kost het je? „Niet veel, een uurtje per week. Ik zit vaker op andere sites, forumdiscussies van de Koffiebar in Urk bijvoorbeeld. Dat is een ontmoetingsplaats voor christelijke jongeren. Daar zijn topics over van alles, van heel serieus tot gewoon leuk.”
Profileer je je als christen? „Er staat christelijke muziek op m’n profiel.”
Lees ook: Driekwart meisjes met profiel op internet
Reacties (44)
lagesteger bezorger | dinsdag 27 november 2007 - 16:12 | ![]() |
aantal posts:18 | niiiiiiiieeein |
het-doet-pijn-als-je-verkering-uitgaat redacteur | dinsdag 27 november 2007 - 16:13 | ![]() |
aantal posts:645 | ik hep geen hyves |
goesenaar correspondent | dinsdag 27 november 2007 - 16:34 | ![]() |
aantal posts:246 | khep wel hyvs ma kzit er niet egt vaak op uurtje per week ofzow![]() |
williewortel bezorger | dinsdag 27 november 2007 - 16:40 | ![]() |
aantal posts:19 | gaaf zoveel reacties zeg!! |
carher bezorger | dinsdag 27 november 2007 - 16:58 | ![]() |
aantal posts:20 | ik heb wel hyves.dat is super gezellig. maar ik heb egt alleen maar gasten die ik egt ken. groetjes carina |
Skat stagiair | dinsdag 27 november 2007 - 17:09 | ![]() |
aantal posts:70 | ||
vakantie bijna voorbij!:S |
kaatjuh stagiair | dinsdag 27 november 2007 - 17:41 | ![]() |
aantal posts:58 | hyves is top gewoon alleen voor vrienden niet voor anderen. kunne owk nj mijn foto's zien.
|
vechtertje redacteur | dinsdag 27 november 2007 - 17:43 | ![]() |
aantal posts:389 | wat een sooie reactie zeg...maar trouwens wel leuk onderwrp om over te hebbe...!!!! | |
Liefde in het kwadraat, is mij meer waard! |
bloem bezorger | dinsdag 27 november 2007 - 18:45 | ![]() |
aantal posts:29 | hyves is geen zak aan super saai |
flipenik correspondent | dinsdag 27 november 2007 - 19:52 | ![]() |
aantal posts:145 | et boeit me nie zo veel |