Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Duopinie

    Vorig jaar raakte een op de zeven jongeren zijn fiets kwijt, blijkt uit onderzoek. Cobie Roseboom en Daniëlle van Holten reageren op de stelling: Ik zet mijn fiets altijd goed op slot.

    „In Bedum wordt niet veel gestolen”
    „In mijn dorp, Bedum, wordt zover ik weet niet veel gestolen. Alleen mijn broertjes achterlicht is een keer gestolen toen hij het op zijn fiets had laten liggen. Ook op school in Groningen wordt er niet veel gestolen.

    Cobi Roseboom

    Cobi Roseboom

    Ik zet mijn fiets altijd op slot, maar gebruik geen extra slot. Als we op school onze fiets vergeten op slot te zetten, doet de conciërge dat nog voor je, als hij het ziet. Daarom moeten we, als we onze fietssleuteltjes kwijt zijn, altijd eerst even naar de conciërge.

    Twee jaar geleden heb ik een nieuwe fiets gehad. Ik probeer er zuinig op te zijn, omdat ik wil dat hij zo lang mogelijk meegaat. In de vakanties maak ik hem altijd schoon en ik ga er niet mee van stoeprandjes afrijden.

    Ik zou het wel erg vinden als mijn fiets gestolen werd, maar krijg dan toch een nieuwe van de verzekering. Mijn fiets is verzekerd. Ik hoef dan alleen maar twee fietssleuteltjes te laten zien, om te bewijzen dat hij wel op slot stond.

    Als mijn fiets gestolen zou zijn en ik zag hem weer rijden, zou ik er niet achteraan gaan. Op mijn school zitten alleen al vier jongeren met dezelfde fiets. Ik zou dan toch twijfelen of het echt mijn fiets was.”
    Cobie Roseboom (14) Bedum

    „Thuis zijn al veel fietsen gestolen”
    „Mijn fiets is nog nooit gestolen. Ik zet hem altijd met mijn sleuteltje op slot. Ik moet mijn fiets altijd bij het busstation in Bergambacht parkeren, maar ik probeer hem altijd ver in het fietsenhok te zetten, zodat hij minder kans loopt gestolen te worden. Er zijn ook kluisjes voor je fiets bij het busstation, maar die gebruik ik nooit. Op een groot station zou ik dat wel doen.

    Daniëlle van Holten

    Daniëlle van Holten

    Ik heb deze fiets van mijn vriendin gehad, dus ik ben er erg zuinig op. Of ik hem dan ook in de schuur zet ’s avonds? Nee dat niet, dat kost ’s morgens te veel tijd.

    Van bijna iedereen bij ons thuis is wel eens de fiets gestolen, toen we nog in Leerdam woonden. In Bergambacht gebeurt dat niet zo snel, denk ik. In een dorp is het toch anders dan in een stad; hier hoef je je fiets eigenlijk niet op slot te zetten.

    Toen mijn broertjes fiets gestolen werd, vond ik dat best eng. Dat was midden op de dag. Toen liep er zo’n jongen langs met een muts op en die nam ’m gewoon mee. Echt heel brutaal. Die fiets zie je dus nooit meer terug.

    Als mijn fiets gestolen werd, zou ik een oude fiets kopen en hem opknappen met verf. Dan stelen ze hem niet zo snel.”
    Daniëlle van Holten (14) Bergambacht

    Reacties (24)

    ritLa
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:37

    Danielle, KAN NIET ANDERS of je bent familie van Lydia!!!! gappig, jlijkt 'r vrskrikkelijk op :D!! grts van d'r kampgenoot aan d'r!
    jan12
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:10

    Gelukkig isie van my nog nooit gestolen
    boerinnetje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:563

    als iedereen nou eens zo'n sticker op z'n fiets plakt, worden er nooit meer fietsen gestolen.
     Hoe heerlijk is het toch om niets te doen en vervolgens daarvan uit te rusten!!!
    Johanna
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:134

    bontje
    bezorger schreef op woensdag 21 november 2007 - 16:06

    bunny
    stagiair schreef op woensdag 21 november 2007 - 13:35

    Denk ook eens aan die arme fietsendieven...ook zij moeten leven.

    Plak er gewoon een sticker op met 'niet stelen, deze is al gejat' en ze laten je fiets wel met rust. Fietsendieven stelen niet van elkaar.


    hahahahahaha waarom reageer jij zo raar??? daar is dit niet voor!!! de fiets van mn broertje is ook een keer gestolen... das egt niet leuk hoor!!!!vind ik ok

     Na regen komt zonneschijn!!!
    Johanna
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:134

    tsjaaa_wie_zou_ik_nou_zijn
    bezorger schreef op woensdag 21 november 2007 - 17:04

    ik zet hem ook altijd op slot

    ik kan hem niet op slot zette ik heb me fietssleutel gebroke
     Na regen komt zonneschijn!!!
    hvjallemaal
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:323

    bontje
    bezorger schreef op woensdag 21 november 2007 - 16:06

    bunny
    stagiair schreef op woensdag 21 november 2007 - 13:35

    Denk ook eens aan die arme fietsendieven...ook zij moeten leven.

    Plak er gewoon een sticker op met 'niet stelen, deze is al gejat' en ze laten je fiets wel met rust. Fietsendieven stelen niet van elkaar.


    hahahahahaha waarom reageer jij zo raar??? daar is dit niet voor!!! de fiets van mn broertje is ook een keer gestolen... das egt niet leuk hoor!!!!

    grapj moet kunne
     kheb zin in zomervakantie!!!!!
    stef
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:149

    kheb hem bijna altijd op slot staan(behalve als ik fiets natuurlijk)
     hoiboy
    candyman
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:5

    oooooooh bij mij is het nie zo erg...

    het blijft tog in de familie (geintju)

    maaar bij ons zijn totaal 7bikes gejat egt om te janke mzl ikke

    jootjebootje
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:83

    mijn fiets is gelukkig nog nooit gestolen
    «  1  2