Tevreden met kleinere kamer
MAARTENSDIJK - Sinds maart slaapt Johanneke Slootweg (13) uit Maartensdijk op een dikkere matras. „Ik ben van de zolder naar een klein kamertje verhuisd.”
Vanaf: „M’n vader begon vorig jaar met het opknappen van m’n kamertje. In maart ben ik ernaartoe verhuisd. Vanaf de zolder, waar ik met een zus sliep. Zij ging uit huis en twee broers wilden wel graag naar de zolder. Ik heb nu een klein kamertje voor mezelf.”
Eerste nacht: „Ik sliep goed omdat de matras dikker was en het bed breder. Op zolder stond het bed onder een schuine kant, waardoor ik m’n hoofd wel ’s stootte als ik opstond. Dat is voorbij.”
Slaapt met: „Alleen. Ik vind dit fijner dan de kamer te moeten delen met een ander. Ik heb meer privacy en ik doe wat ik wil op m’n kamer. Vroeger moest ik vaak rekening houden met m’n zus. Zij werkte in de zorg en sliep regelmatig overdag. Dan kon ik er bijvoorbeeld niet gaan zitten lezen.”
Inrichting: „Lastige vraag. Er staan natuurlijk een kast en een bed. Verder heb ik een bureau, aan de muur hangen een paar planken en boven het bed een klamboe.
Eén muur is knalgroen, op de andere staan bloemen, grote en kleine. Daardoor heb ik weinig andere dingen aan de muur hangen. Het is zo al druk genoeg. De ideeën voor de inrichting heb ik opgedaan bij een vriendin. Maar ik heb natuurlijk niet precies dezelfde kamer als zij, dat is niet leuk.”
Verboden voor: „Niemand.”
Opvallend: „De groene muur natuurlijk, en de klamboe boven het bed.”
Gebruik: „Bijna elke dag maak ik er m’n huiswerk. Direct als ik uit school kom, ga ik naar boven tot het eten en daarna meestal ook nog een halfuur. Verder lees ik graag, dat doe ik graag in bed.”
Verzorging: „Elke week maak ik m’n kamer schoon. Stofzuiger erdoorheen en af en toe lap ik de ramen. M’n moeder doet weinig. Hooguit legt ze de kleren die op m’n bureau liggen in de kast. Anders duurt het te lang volgens haar. Als het aan mij ligt, blijven de kleren er gerust drie weken liggen. Ik ben niet opruimerig. Maar vandaag maak ik wel schoon. Voor de foto. Haha.”
Toekomst: „Voorlopig blijf ik op deze kamer, ik ben er tevreden mee. Misschien komt er in de toekomst ergens anders een ruimere kamer vrij. Dan neem ik die.”
Hoe ziet jouw slaapkamer eruit? Vertel het de achterkrant. Mail naar achterkrant@refdag.nl.
Bekijk ook het dossier Jouw slaapkamer