Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Ff serieus: Net kerkmens

    Ik ben onbekeerd. Ik ben wel een ”net kerkmens”. Toen er op huisbezoek werd gezegd dat ze het fijn vonden mij zo veel in de kerk te zien, deed mij dat erg goed. Eigenlijk gaat het mij om eer van mensen. Ik maak mezelf van tijd tot tijd wijs: het gaat steeds beter, je bent steeds meer bekeerd. Maar ondertussen leef ik nog net zo ver van de Heere vandaan als altijd. Kan ik nog bekeerd worden? Hoe dan?

    Je vindt het, beste vraagstelster, hopelijk niet erg dat ik alleen de kern van je lange vraag heb overgenomen. Laat ik proberen je de weg van Gods Woord te wijzen. Je eigen hart bedriegt je (Jer. 17:9); het Woord niet (2 Tim. 3:15). Overdenk rustig Wie de Heere tot op vandaag geweest is. Onuitsprekelijk lankmoedig (Ps. 145:8). Wat heeft hij veel geduld met jou, met mij en met ons allen. Zelfs al zitten we in de kerk om door mensen gezien te worden, Hij stuurt ons nog niet weg. Zelfs dan roept Hij welmenend op tot bekering (Ez. 33:11, Spr. 1:22). Overdenk ook in stilte wie jij bent voor de Heere. Onuitsprekelijk diep gevallen. In plaats dat we Gods eer bedoelen, zoeken we onze eigen eer. Wat doen we de Heere tekort! Wat misbruiken we Zijn lankmoedigheid. Zoek ermee in de schuld te komen. Zie jezelf eens wandelen op reis naar de eeuwigheid. Je bent onbekeerd, zo schrijf je. Je maakt jezelf wijs dat het wat beter gaat. Je bidt weer, je leest weer in de Bijbel, je gaat trouw naar de kerk. Blijf het doen. Maar ben je ten diepste niet een stukje naar rechts opgeschoven op dezelfde brede weg van het zoeken van jezelf? Zie je levensnood eerlijk onder ogen en leg je bedrieglijke hart het zwijgen op met de eerlijkheid van Gods Woord (Rom. 3:9-20). Overdenk wat je nodig hebt. Meer ernst? Nog netter worden? Je hebt een Borg nodig voor je hemelhoge schuld. Nog even -het leven is maar een damp, een handbreed, een schaduw, een gedachte- en je staat aan het einde van je levensweg. Dan ga je God ontmoeten. Zonder Borg?Lees in Gods Woord Wie deze Middelaar is. Onuitsprekelijk dierbaar en beminnelijk (Hooglied, Joh. 1:14). Onmisbaar tot zaligheid. Wijs genoeg om nette kerkmensen te leren dat ze verloren zondaren zijn. Gewillig om het verlorene te zoeken. Wie Hem vindt, vindt het leven (Spr. 8:35). Godskennis, zelfkennis, Christuskennis. Dat hebben nette kerkmensen nodig. Niemand kan het missen. Zoek er veel naar. In de weg van het wonder wil de Heere het schenken.

    Ds. J.M.D. de Heer, Middelburg

    Heb jij ook een vraag over geloof, relatie of samenleving? Mail naar achterkrant@refdag.nl of schrijf een brief naar Reformatorisch Dagblad t.a.v. Redactie Achterkrant, Postbus 670, 7300 AR Apeldoorn.

    Lees meer vragen en antwoorden in het dossier ff serieus.

    Reacties (18)

    Gjr
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:57

    @haaitje3

     

    absoluut gaat over barmhartige vader!!! want ooit een vader gezien die voor zijjn kind op de knieeen ging? nou dat doet Onze Vader dus wel!!!!

     

    maar ik wou met de vraag wie is de verloren zoon, niet aangeven dat daar om draaide!! toch vind ik het wel nadenken waard!! want wie is er nou verloren? wie kan er niet tegen dat er nog weer iemand bij hem in huis komt!! terijl hij zo netjes geleeft heeft, etc!! dan vraag je je af... wie is nou de verloren zoon!!?? ik geef je gelijk dat om de Vader draait, dat die zo goed is! maar je mag ook wel  over nadenken als je nou zoals die jongste, of oudste broer bent!!!....

     

    duidelijk;)?

     

    gjr

    Haaitje3
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:54

    @ Gjr: ik begrijp je reactie wel, maar tis een beetje off-topic!
    me_liefj
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:7

    Jez
    bezorger schreef op maandag 12 november 2007 - 12:56

    Haaitje3
    bezorger schreef op maandag 12 november 2007 - 10:25

    "In de weg van het wonder wil de Heere het schenken."

     

    Het is niet goed om zo over het werk van de Heere te spreken, want veel mensen gaan inderdaad wachten op een wonder! Terwijl de kleinste dingen die de Heere aan ons geeft, al wonderlijk zijn!

    Vlucht tot Christus! Hij ziet niets liever dan dat Zijn kinderen aan Zijn voeten komen! Leg je hoofd maar op Zijn schouder!

    Dát is een wonder! Dat God naar ons verlangt.. en Hij ons tegelijk verlangend maakt naar Hem!!


    Hey haaitje

    Niet iedereen is bekeerd! DAt heb je niet zomaar. Je bent niet automatisch een kind van God! Dat durf ik tenminste niet te zeggen! Dat staat in ieder geval ook niet in de bijbel

    Groetjes

    ik denk ook niet dat haaitje bedoelt dat iedereen zomaar bekeerd is, maar het is wel zo dat god zegt: kom tot mij als je vermoeid of belast bent, en ik geef je rust..

    dan kun je dus wel naar god gaan, maar dan geeft god je vervolgens bekering, is mijn mening.

     all you need is the love of God
    «  1  2