Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Finse tiener schiet zeven scholieren en directrice neer

    HELSINKI - Een 18-jarige leerling van de Jokela-school in het Zuid-Finse Tuusula heet woensdag zeven medeleerlingen -vijf jongens en twee meisjes- en de directrice doodgeschoten. Ruim tien andere scholieren raakten gewond.

    Politieagenten bij de Jokela-school in Tuusula.

    Politieagenten bij de Jokela-school in Tuusula.

    De dader, geïdentificeerd als Pekka-Eric Auvinen, opende het vuur in een klaslokaal tijdens de les. Een deel van de leerlingen kon door de ramen ontkomen. Politieagenten omsingelden het gebouw. Tijdens de schietpartij brak grote paniek uit onder de bijna vijfhonderd leerlingen.

    De dader zou voorafgaand aan zijn daad onder de naam Sturmgeist89 beelden naar de internetsite YouTube hebben gezonden met de titel Jokela High School Massacre 11/7/2007, waarin het bloedbad op 7 november lijkt te worden aangekondigd. De beelden waren zeker 200.000 maal gedownload voordat YouTube alle bijdragen van Sturmgeist89 blokkeerde.

    De schietpartij roept herinneringen op aan eerdere drama’s op scholen en universiteiten, waarbij leerlingen wild om zich heen schoten. De amokamerk op de Virginia Tech-universiteit eerder dit jaar in de Verenigde Staten liet ook meerdere boodschappen achter voordat hij toesloeg.

    De Finse dader zou sympathieën hebben laten blijken voor dictators als Hitler en Stalin. Uit de tientallen internetbijdragen van Sturmgeist89, mogelijk een verwijzing naar de Noorse heavymetalband Sturmgeist, komt een beeld naar voren van een verward iemand. Hij noemt zich „antisociale sociaal-Darwinist en de antihumane humanist”. Een foto toonde zijn pistool, een SIG Sauer.

    Lees meer op de vernieuwde website refdag.nl.

    Reacties (26)

    IS
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:93

    Waarom gebeurt zoiets??

    En tot nu toe alleen bij onbekenden, maar..

    ik zie de toekomst somber in.

    'Het einde is nabij'

     WWW.MINIFOTOGRAAF.WEB-LOG.NL
    WIL JE REAGEREN!!
    leen
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:635

    Wow,weet j hoe erg dat is!!!

    Dat doe j tg niej

    Skat
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:70

    vreselijk,

    t'gebeurd de laatste tijd veel vaker...

    tis verschrikkelijk

     

    sterkte

     

     vakantie bijna voorbij!:S
    nelleke
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:7

    sooow das egt erg
    wat ben je dan triest
    ook vreselijk voor die kinderen die dat hebben meegemaakt
    die zitte met een trauma
    ze zouden de doodstraf weer in moete voeren dan zou er denk ik minder van zulk soort ellendige dingen gebeuren!!!
    ikkieJ
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:77

    Er wordt iedere keer zulke dingen gezegd dat degene die zoiets heeft gedaan werdt gepest...  ik vindt het een zwak excusses!!!!
    LovedbyGod
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:205

    Wat erug! ik heb dat filmje ook gezien op ut journaal egt zo onwerkelijk!
    Skat
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:70

    t'is verschrikkelijk...

    mr zo kun je wel zien wat een mens in wanhoop (door pesten bijv) kan gaan doen

     vakantie bijna voorbij!:S
    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    vreselijk...je hoort ni anders meer zeg!
    Cornelia
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:325

    Vreselijk zeg, das tog nie meer normaal...
    wennie
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:62

    als God je los laat doe je die dingen. bid er maar veel voor dat je dat nooit hoeft te overkomen. iedereen zegt : Die is niet helemaal wijs! maar als God je in de duivel zijn handen laat dan doe je alles. daarom wees voorzichtig met wat je zeg!
    Meisje-14
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:17

    Sorry hoor maar dan ben je echt niet goed in je hoofd...

    ontzettend..!

    «  1  2