Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Boekenwurm schrijft voor Magneet

    EDE - Boeken liggen overal in de kamer van het Edese studentenhuis. Behalve voor een bed is er nog net ruimte voor één stoel, een boekenkast en een rommelkist. De bewoonster, Jacomijn Hoekman (22), hangt zelf op een zitzak. Laptop op schoot. Vanaf vandaag gaat ze als jongerenredacteur aan de slag. Tijd om haar aan de tand te voelen.

    Jacomijn Hoekman.

    Jacomijn Hoekman.

    Hoe voel je je op dit moment?
    „Lastige vraag. Uitgeslapen en blij. Meestal ben ik wel vrolijk. Maar als ik een keer depri ben, is het flink raak. Anderhalve week geleden was ik ziek. Dan duik ik in een hoekje met een boek en sluit ik me helemaal af van de wereld.”

    Wat lees je graag?
    „Van alles. Op dit moment ben ik in verschillende boeken bezig. Van de schrijvers Ludlum en Potok.” Een titel van de laatste schrijver ligt boven op een wankele stapel andere boeken, achttienhoog.

    Jacomijn solliciteerde na haar opleiding journalistiek aan de Christelijke Hogeschool Ede naar de functie van jongerenredacteur bij het RD. Waarom? Ze neemt een slok water: „Jongeren zijn eerlijk. Leuk is leuk en stom is stom. Aan de andere kant staan ze wel open voor veel onderwerpen. Ik kan ze laten nadenken. Mijn doel is zo veel mogelijk jongeren te interesseren voor de krant. En ik vind dat ze iets moeten hebben aan de artikelen. Verhalen van jongeren die iets bijzonders doen, bijvoorbeeld na de middelbare school een jaar op reis gaan. Of een 17-jarig meisje dat een eigen supermarkt heeft.”

    Las je vroeger de pagina Magneet?
    „Als ik op zaterdag de krant pakte, las ik Magneet zeker. Maar op een vrije dag lees ik nóg liever een boek of een tijdschrift.”

    Wat doe je nog meer in je vrije tijd?
    Jacomijn loopt rond door haar kamer. „Oef, na boeken lezen komt er een hele poos niets. Ik sport graag, bijvoorbeeld een balsport. En ik wandel graag met Kay, de hond van mijn ouders. En ik volg een avondopleiding, voor docent Engels. Vier jaar geleden ben ik daarmee begonnen omdat ik vreselijk slecht was in die taal.”

    Zien we je ooit voor de klas?
    „Geen idee. Tot nu toe heb ik alleen theorie gehad. Maar ik denk dat het simpeler is om voor jongeren te schrijven dan orde in de klas te houden.”

    Hoelang ben je van plan Magneetredacteur te blijven?
    Lachend: „Nu moet ik een politiek correct antwoord geven.” Na enig nadenken: „Ongeveer vijf jaar. In die tijd heb je thema’s als examens en de jaarwisseling allemaal vaak genoeg voorbij zien komen.”

    Wie zou je ooit graag willen interviewen voor Magneet?
    „Geen idee. Ik pak even een briefje. Dan schrijf ik de vraag op zodat ik erover kan nadenken. Anders vergeet ik het.”

    Is vergeetachtigheid je enige slechte eigenschap?
    „Nou, in elk geval wel de ergste. Ik schrijf alles op briefjes en soms vergeet ik dan nog iets belangrijks.”

    Een voorbeeld?
    „Verjaardagen van bekenden, bijvoorbeeld mijn vader. Als ik hem zie, denk ik er pas weer aan wanneer een ander hem feliciteert.”

    Wat zijn je goede eigenschappen?
    Lange stilte. „Mag ik die vraag laten liggen?”

    Wie zijn je voorbeelden?
    „Mijn ouders. Door hen ben ik geworden wie ik ben. Ik bewonder en respecteer ze.” Ze lacht: „Zijn m’n ouders even blij als ze dit lezen.”

    Reacties (13)

    Adje
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:121

    Was Jacomijn al niet ergens redacteur ofzo? Die naam komt me zo bekend voor... Iig leuk dat je jongerenredacteur wordt, Jacomijn!! Suc6 ermee!
    -Tom-
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:260

    Adje
    correspondent schreef op vrijdag 2 november 2007 - 23:02

    Was Jacomijn al niet ergens redacteur ofzo? Die naam komt me zo bekend voor... Iig leuk dat je jongerenredacteur wordt, Jacomijn!! Suc6 ermee!


    Mij ook, eigenlijk...

    > http://oudnieuws.tk <

     ---> Bezoek http://oudnieuws.web-log.nl! <---
    sjien
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:135

    haar gezicht mij ook bjte ;)
    leen
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:635

    Wat leuk zeg! veel suc6 demeej!!
    peg
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:9

    heey

    heel veel succes er mee

    leuk man

    vakantie-is-cool
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:981

    leuk!

    suc6!

    ik
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:61

    heee das bijna mijn naam: Jacomijn Houtman!!!!!!
    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    Adje
    correspondent schreef op vrijdag 2 november 2007 - 23:02

    Was Jacomijn al niet ergens redacteur ofzo? Die naam komt me zo bekend voor... Iig leuk dat je jongerenredacteur wordt, Jacomijn!! Suc6 ermee!

    ja idd...haar naam en gezigt komt me bekend voor!!!!
    giechelmeid12
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1565

    ik
    bezorger schreef op zaterdag 3 november 2007 - 14:45

    heee das bijna mijn naam: Jacomijn Houtman!!!!!!

    da`s geinig
     sgat ik hou van je voor altijd!!!
    giechelmeid12
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1565

    lijkt me aardig!!!!!!

    leuk hoowr

     sgat ik hou van je voor altijd!!!
    Gjr
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:57

    is dit de plek waar, als je nog vragen aan haar heb, mag stellen?

    of reageert ze hier niet?

     

    Groeten

    moderator
    Quote bericht

    Hoi,

    Vragen kun je mailen naar magneet@refdag.nl.

    Grtzz, Yord

     Dit zegt Yord!
    flipenik
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:145

    veel suc-6 met je nieuwe baan Jacomijn!