Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Rekentoets lastig voor deel pabo-studenten

    DEN HAAG - Bijna 40 procent van de eerstejaarsstudenten is afgelopen cursusjaar gestopt met de pabo. Van hen haalde 12 procent de rekentoets niet.

    Eerstejaars pabo-studenten krijgen drie kansen om de toetsen voor Nederlands en rekenen te halen. Uiteindelijk slaagt 76 procent van hen. Een deel van de studenten die de toetsen niet haalt, verlaat al na één of twee keer de opleiding.

    Het valt op dat studenten die van het vwo komen, de toetsen veel beter maken dan mensen van de havo. Zij presteren op hun beurt weer een stuk beter dan studenten die van het mbo komen. Vorig schooljaar startten 11.000 mensen een pabo-opleiding.

    Overigens is het waarschijnlijk dat de komende jaren een nog groter deel van de eerstejaars de pabo zal moeten verlaten door het falen van de toetsen. Op dit moment hanteren sommige opleidingen een lage drempel voor het taalexamen. Omdat zij binnenkort strenger moeten toetsen, zullen nog meer studenten buiten de boot vallen.

    Reacties (24)

    liezzl
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:3

    hoi kzit ook op de PABO & ben toevallig deze week geslaagd voor de rekentoets!!!...taaltoets ben ik gezakt..balen..gaat denk ik nie goed kome....iedereen heeft toch wel iets waar hij/zij slecht in is...maar ja met goede moed er tegenaan!!!!

    joggie
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:129

    Ik ben het er helemaal mee eens. Hoe kan iemand die zelf niet eens kan rekenen, dat gaan uitleggen aan de leerlingen!
    DRN
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:7

    Ik vind het juist goed dat je er veel moeite voor moet doen als je de pabo wilt halen. Ik denk dat er anders veel(en zeker onder refojongeren) jongeren zijn die niks weten en dus maar pabo gaan doen. Nu je er echt je best voor moet doen ga je wel nadenken of je het echt wel wilt enz.
    En als ik later ooit kinderen krijg wil ik eigelijk wel dat ze goed les krijgen, van iemand die er verstand van heeft, dus iemand die rekenen en taal goed beheerst.
    syrinx
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:37

    elsemientje
    bezorger schreef op woensdag 3 oktober 2007 - 11:32

    zo wil je gelijk niet meer naar de pabo

    ikke nog wel hor! kheb me al opgegeve, en kschrik dr nog nie vor trug! kben al ant oefenen met rekene!
    syrinx
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:37

    EllenV
    bezorger schreef op woensdag 3 oktober 2007 - 11:04

    Ik snap werkelijk niet waarom er zo'n rekentoets moet worden gedaan! Alsof je de kinderen, waar je later les aan wilt geven, zulke moeilijke stukken voor moet leggen.. zo blijven we een tekort aan leraren hebben!

    Je kunt dus niet eens kleuterjuf worden als je de rekentoets niet haalt.. terwijl je die dan helemaal niet nodig hebt!

    ja maja tprobleem is dat je pas ga kieze of je t oudere of jongere kind ga doen as je tweedejaars ben, want dan heb je natuurlyk al stage gelope en zo, en dan hebbie dr meer zicht op wat je wil gaan doen.
    syrinx
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:37

    Janniej
    bezorger schreef op woensdag 3 oktober 2007 - 14:24

    ik ga ook naar de pabo!!! niet egt bemoedgent die toets als je hort dat er zooooveel zakkuhn !!!!!  en geweldig in rekenen benk ook niet egt!!! maarjah... maar ff goed je best doewn he!!! groetjes


    bestel dan cdroms op www.toetstrainer.nl

    ast goet is zynt dr twee, een met hoofdrekenen en en met cyferen. ik heb ze ok, en as je goet oefent, werk dat egt wel! suc6! ga dr vor joh, dan lukt t vast wel! wanneer ga je trouwes nr de pabo?

    Roosjuu
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:96

    Ik loop nu stage als onderwijsassistente.  Ik wil (waarschijnlijk) ook door naar de Pabo.  Maar als ik aan die reken- en taaltoets denk!!!  Ik ben helemaal   in rekenen en taal!!! Vind ik echt heel jammer, want ik vind het heel leuk om les te geven enz. Ik hoop erg dat het goed gaat komen!!! Groetjes mij...

    leen
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:635

    Roosz
    bezorger schreef op woensdag 3 oktober 2007 - 14:39

    Dat die rekentoests zo moeilijk zijn slaat echt nergens op!! ik loop nu stage als onderwijsassistent, en moet heel veel rekenen geven. Dit gaat allemaal heel gemakkelijk zonder er les op school in gehad te hebben!!ksnap best dat je een toets moet doen, maar doe het dan niet zo moeilijk

    Greetzz

    Dat vink ook!!!Kloop ook stage as onderwysassistent nu, en het is helemaal niet moeilijk om het die kinderen uit te leggen!!!
    leen
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:635

    Kvinnut wel flauwekul, kwil misgien ook by kleuters gaan werken, en dan moet je heel goed kunnen rekenen,majabn dr niet zo slecht in eigelyk
    «  1  2