Haarlak en boeken boven het bed
Elke dag zit Rineke Nitrauw (15) uit Wapenveld uren op haar kamer. Ze leest, maakt haar huiswerk en is er creatief bezig. „Soms kijk ik een poos gedachteloos naar buiten.”
Vanaf: „Halverwege maart ben ik naar deze kamer verhuisd. Daarvoor sliep ik op een andere kamer, maar m’n vader wilde graag een werkkamer en heeft die nu in gebruik. Hij heeft daarom dit kamertje behangen en er planken opgehangen.”
Eerste nacht: „Die was van een zaterdag op een zondag. Er stond alleen een bed en aan de muur hingen twee planken. De hoognodige spullen zoals kleding en schoolboeken lagen er. Alle andere spullen stonden nog in m’n oude kamer. Ik heb die nacht goed geslapen.”
Slaapt met: „Ik slaap alleen. Tot een jaar of drie terug deelde ik een kamer met een zus. Dat ging vrij goed ondanks dat ze er ’s ochtends vroeg uit moest. Ik ben verhuisd naar een andere kamer, voor mezelf. En inmiddels heb ik weer een nieuwe slaapkamer.”
Inrichting: „Wie mijn kamer binnenkomt, loopt recht op het bed af. Daarboven hangen twee planken waarop boeken, mijn Bijbeltje en haarlak liggen. Aan het voeteneind van het bed staat een stoel, daaronder liggen mijn tassen. In een andere hoek staat het bureau waarboven allemaal boekenplanken hangen.” Lachend: „Ik lees graag.”
Verboden toegang voor: „Dieven. Verder is iedereen welkom.”
Opvallend: „De muur waartegen mijn bed staat. Het behang is rood met een rand waarop boten staan. Alles in mijn kamer heeft min of meer te maken met het thema ”de zee”. In de vensterbank staat het model van een boot. Ook staat er in mijn kamer een vuurtoren en van mijn verjaardagsgeld heb ik een klok in een boei gekocht. Op het bed ligt een heel groot blauw-wit kussen dat m’n moeder zelf heeft gemaakt.”
Gebruik: „Per dag breng ik heel wat uren door in mijn kamer. Sowieso ’s avonds voor het koffiedrinken en daarna ook tot ongeveer 21.30 uur. En natuurlijk als ik slaap. Ik zit er om m’n huiswerk te maken. Ik ben graag creatief bezig, bijvoorbeeld 3D-kaarten knippen. Soms kijk ik een poos gedachteloos naar buiten. Behalve in de winter, dan doe ik het gordijn dicht.”
Verzorging: „M’n moeder maakt elke week de kamer schoon. Soms doe ik het zelf, op zich geen vervelend werk.”
Hoe ziet jouw kamer eruit? Vertel het de achterkrant. Mail naar achterkrant@refdag.nl.
Kijk in meer kamers in het dossier Jouw slaapkamer.
Reacties (14)
anne92 correspondent | dinsdag 2 oktober 2007 - 14:31 | ![]() |
aantal posts:106 | hey rinus leuk man had je ok wel ff kunne zegge op sgool maar jah klees ht nu tot morgen maar weer groetjes andrea je weet wel wie |
-Caroos- correspondent | dinsdag 2 oktober 2007 - 15:04 | ![]() |
aantal posts:183 | heey Rien! Gaaf man! -xxx- Carolien R. (van kamp!) |
Marilou redacteur | dinsdag 2 oktober 2007 - 15:45 | ![]() |
aantal posts:531 | Leuk hoor! xxx my |
Yentje correspondent | dinsdag 2 oktober 2007 - 16:31 | ![]() |
aantal posts:196 | leuke kamer. ik zou hem alleen anders in hebben gericht denk ik. maarja, ieder zijn smaak he! |
vakantie-is-cool verslaggever | dinsdag 2 oktober 2007 - 16:36 | ![]() |
aantal posts:981 | leuwk hoorr |
hvjOuuww verslaggever | dinsdag 2 oktober 2007 - 16:42 | ![]() |
aantal posts:1059 | leuk..ik sie je wl eens op sgool | |
....love.... |
amk bezorger | dinsdag 2 oktober 2007 - 16:45 | ![]() |
aantal posts:13 | he rieneke leuk hoor dat je op yord staat gr anne marije |
IloveB stagiair | dinsdag 2 oktober 2007 - 17:35 | ![]() |
aantal posts:68 | Hejj Rinus! Leuke kamer ej! egt gaaf! leuk datj op yord staat! Liefs, antje (van kamp) je weet wel hè?!!!!!!!! | |
Antje Kloppenburg |
lorre bezorger | dinsdag 2 oktober 2007 - 17:38 | ![]() |
aantal posts:14 | heei rientje, coole kamer joh! xX Laura (kamp) |
thefamousfive correspondent | woensdag 3 oktober 2007 - 16:45 | ![]() |
aantal posts:140 | HEY RINES LEUKE SLAAPKAMER ZEG KOM JE EEN KEER BIJ MIJ LOGEREN??? VEEL LIEFSZZZ DANIELLE |
leen redacteur | donderdag 4 oktober 2007 - 11:34 | ![]() |
aantal posts:635 | Leuke kamer zeg!!![]() |
Liesje93 bezorger | donderdag 4 oktober 2007 - 15:18 | ![]() |
aantal posts:16 | heej rientje, Leuke kamer joh weet je wel wie ik ben annelies uit jou klas Haha ik heb nu ook een yord adress gewoon annelieskunst@yord.nl maar ik ga weer doei groetjes Annelies |
Liesje93 bezorger | donderdag 11 oktober 2007 - 14:48 | ![]() |
aantal posts:16 | Heej danielle wil je even jou iemailadress sturen naar mij
|