Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Moeheid bij meiden komt door angst

    Een op de vijf meisjes is regelmatig moe, blijkt uit onderzoek. Angst is de boosdoener. Ben jij wel eens moe? Gerlyn (13) en Willemijn (15) reageren.

    „Slaap belangrijk voor volgende dag”


    „Het ligt er sterk aan of ik goed geslapen heb of niet, hoe ik me de volgende dag voel.

    Op dit moment voel ik me niet helemaal fit omdat ik vrijdag de bruiloft van m’n zus had. Het werd laat en ik moest de dag erop aan het werk bij de groenteboer, waar ik iedere zaterdag in de winkel sta.

    Meestal slaap ik goed en vrij lang. Ik ga redelijk op tijd naar bed, rond 22.00 uur. De volgende dag moet ik er om 7.00 uur weer uit.

    Als ik later naar bed ga, voel ik dat de volgende dag wel. Ik ben duf en heb eigenlijk nergens zin in en concentreren op bijvoorbeeld de les wordt moeilijk. Da’s niet leuk. Aan het eind van zo’n dag ga ik gerust eerder naar boven om wat bij te slapen.

    Koffie werkt wanneer ik moe ben. Ik heb die leren drinken tijdens m’n zaterdagbaantje. Iedereen dronk koffie in de pauze. De eerste paar keren was het vies. Daarna raakte ik eraan gewend.

    Op de bruiloft merkte ik de gevolgen van de koffie goed. Aan het begin van de avond had ik een paar koppen gedronken en rond middernacht voelde ik me best fit. Ik voelde dat ik echt op iets leefde.”
    Willemijn van Woudenberg (15), Maartensdijk

    „Ik ben vrijwel nooit moe”


    „Op dit moment voel ik me beslist niet moe. Ik ben meestal fit. De laatste keer dat ik me echt moe voelde, kan ik me niet eens herinneren. Natuurlijk als ik laat naar bed ga, bijvoorbeeld na een verjaardag. Dan voel ik me de volgende dag niet geweldig.

    Meestal ga ik ook op tijd naar bed. Rond een uur of kwart over negen. ’s Ochtends moet ik er vroeg uit, om halfzeven. Lange nachten maak ik dus niet, maar meer slaap heb ik niet nodig.

    Het vroege opstaan vind ik niet heel geweldig. Het is omdat het moet, maar het liefst zou ik nog even blijven liggen. Niet omdat ik moe ben, hoor, m’n bed is zo lekker. Als het kan, blijf ik dus liggen.

    Een enkeIe keer slaap ik niet goed. Dat voel ik de volgende dag wel. Ik heb de eerste uren op school nergens zin in. Al helemaal niet in huiswerk. Wat ik dan doe? Gewoon de les uitzitten. Koffie om de vermoeidheid te verdrijven, hoef ik niet. Brr, vies spul.

    Ik ben blij dat ik me zelden moe voel. Nu kan ik alles doen wat ik wil. Ik sport graag: turnen en paardrijden.”
    Gerlyn Legemate (13), Scherpenzeel.

    Geef jij ook graag je mening? Meld je aan via achterkrant@refdag.nl.

    Reacties (17)

    iknatuurlijk
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:52

    ik ben elke dag bekaf

    al slaap ik de hele dag dan ben ik de volgende dag tog weer moe

    maarre jah daar doe je nic aan he

    bertientjuhzzz
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:14

    ben 2 jaar lang continu moe geweest... da's best heel irritant, gelukkig gaat t nu wat beter!

     

    «  1  2