Yord herfst logo
Home      Zoeken      

Twee maanden later alsnog een diploma

Twee maanden lang dacht Jan de Roos (17) uit het Groningse Winsum dat hij was gezakt voor zijn havo 5-diploma. Vorige week bleek echter dat hij toch geslaagd was en kon hij alsnog een examenfeest houden.

Een halfuurtje voordat hij zijn boeken en rooster voor nog een jaartje havo 5 ging ophalen, kwam het bewuste telefoontje van examensecretaris Verbree van het Gomarus College in Groningen. Jans moeder pakte de telefoon op en stormde daarna met andere familieleden naar Jans kamer. Die reageerde verbaasd: „Ik dacht: hoe is dit mogelijk?”

Verbree kwam met een bos bloemen naar de verbouwereerde familie om het een en ander uit te leggen. Jan had voor het profiel cultuur en maatschappij gekozen, met daarnaast het vrije vak Duits. Hij haalde bij het examen echter onvoldoendes voor de profielvakken economie en aardrijkskunde. Bij de herkansing kon hij dit niet verbeteren.

Omdat hij voor de profielvakken maar één onvoldoende mocht halen, dacht de school dat Jan was gezakt. Jan: „Ik had me er al helemaal op ingesteld dat ik havo 5 nog een keer zou doen. In de vakantie kwam de onderwijsinspectie langs en zei dat ik de onvoldoende voor aardrijkskunde mocht inwisselen voor de voldoende van het vrije vak Duits en dat ik daardoor wel was geslaagd.”

Verbree bracht het diploma direct mee. Jan hoefde alleen nog maar een handtekening zetten. Jan kreeg van alle kanten felicitaties en heeft prompt op vrijdagavond een examenfeest georganiseerd.

Maar wat nu? Jan: „Ik wist tijdens het examen nog niet welke vervolgopleiding ik zou gaan doen. Dat zou ik in de vakantie wel uitzoeken. Dat bleek niet nodig te zijn, omdat ik was gezakt. Nu ik toch geslaagd ben, ga ik verder met het vwo. Dan heb ik nog twee jaar om te ontdekken wat ik wil gaan doen.”

Inmiddels is Jan al weer een week naar school en heeft hij zijn draai gevonden in vwo 5: „Ik merk wel dat het allemaal een stukje lastiger is, maar ik denk dat het me wel gaat lukken.”

Jan neemt het zijn school niet kwalijk dat die niet in de gaten had dat hij toch was geslaagd. „De schoolleiding heeft gezegd dat dit bijna nooit voorkwam. Ze beloofden dat het niet nog een keer zal gebeuren. Ze hebben hun lesje waarschijnlijk wel geleerd.”

Reacties (7)

apie
correspondent
Quote bericht
aantal posts:236

da zeal je blij zijn!!!
 ikkuuh love die ene!!
vakantie-is-cool
verslaggever
Quote bericht
aantal posts:981

sow dan ben j blij
LisaLisaLisa
redacteur
Quote bericht
aantal posts:300

Echt leuk dat je als nog geslaagd bent!
 Naamsverandering 'Negerzoen' blijkt een reclamestunt - Www.OudNieuws.Web-Log.NL
jettuh
correspondent
Quote bericht
aantal posts:136

ieks.... dan baal je als je gezakt ben... je zou maar na de hoop helemaal op gegeven hebben toch horen dat je geslaagd ben... hoe hoog heeft hij gesprongen toen hij het hoorde?? ik zou wel een eind springen denk ik!!!!
doppie
correspondent
Quote bericht
aantal posts:203

Dan ben je wel heeeeeeeel suppr blij, want dat verwacht je natuurlijk nie
ILJ-4-ever
correspondent
Quote bericht
aantal posts:226

Heejz

vet man
veel suc6 op vwo

doegg xx
kiekeboe
bezorger
Quote bericht
aantal posts:3

super voor je