Check: Origineel kaften met behangpapier
Het is weer zover. De stapel boeken die je het komende jaar moet doorworstelen voor school vraagt erom gekaft te worden. De mákkelijkste oplossing is de hele mikmak met een vriendelijk gezicht bij je moeder deponeren. De béste oplossing is het gewoon zelf doen. Met deze tips is dat een eitje.
Neem als kaftpapier een oude poster, een omslag van een tijdschrift of een stuk behang. Dat is goedkoper, origineler en steviger dan kaftpapier uit de winkel.
Leg je boek opengeslagen op het papier en zorg dat je, als je gaat knippen, ongeveer 10 centimeter papier overhoudt aan beide zijkanten en 5 centimeter aan de boven- en de onderkant. Eventueel kun je dit eerst met potlood en liniaal op het kaftpapier aftekenen.
Vervolgens knip je midden boven en midden onder twee inkepingen tot aan de rug van het boek. Hierdoor houd je vanboven en aan de onderkant twee grote helften papier over, die je om de omslag van het boek kunt vouwen. De twee kleine stukjes kaftpapier die je nu aan weerszijden in het midden overhoudt, moet je niet afknippen. Dit gedeelte vouw je namelijk naar binnen, onder de boekrug.
Nu vouw je alle kaftpapier om het boekomslag naar binnen.
Vervolgens zet je het kaftpapier vast met plakband. Je moet dan wel het boek in bijna dichtgeslagen positie vasthouden en met de andere hand de tape plakken. Als je het kaftpapier namelijk in opengeslagen positie op het boekomslag vastplakt, kan het boek niet meer dicht.
Et voilŕ, je boek is klaar!
Bron: www.jeugdbieb.nl.