Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Big Mac viert 40e verjaardag

    CHICAGO (ANP) - Een broodje dat veertig jaar bestaat zou normaal gesproken het nieuws niet halen. Anders is dat met de Big Mac, de dubbel belegde hamburger van McDonald’s.

    De Big Mac is wereldberoemd, wordt in meer dan honderd landen gegeten en is niet zomaar een broodje: het staat symbool voor de (eet)cultuur in Amerika, waar alles altijd het grootst is.

    Dé Big Mac

    Dé Big Mac

    In de Verenigde Staten worden volgens McDonald’s jaarlijks 550 miljoen Big Macs verkocht. Dat zijn er zeventien per seconde. De VS zijn daarmee -niet geheel verrassend- koploper.

    De Japanners lusten er ook pap van. Zij zijn goed voor een jaarlijkse consumptie van 100 miljoen Big Macs. Vrijwel overal ter wereld is het recept hetzelfde: een sesambroodje met twee hamburgers, kaas, een laag saus, een blaadje sla, uitjes en augurkjes.

    In de VS zijn er heuse fans van de Big Mac. Een 25-jarige vrouw uit de staat Ohio verklaarde deze week dat ze tijdens haar huwelijksreis als eerste een Big Mac wil verorberen. In de aanloop naar de huwelijksvoltrekking moet ze zich inhouden, omdat ze anders niet in haar trouwjurk past.

    Reacties (34)

    sJakkO
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:369

    cOol grontatilatieons....
    joggie
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:129

    -Tom-
    correspondent schreef op vrijdag 24 augustus 2007 - 21:24

    Inderdaad haalt niet ieder broodje de pers, waarom dan wel dit broodje?

     Bezoek http://oudnieuws.flappie.nl


    Zucht,,,, lees het artikel nou eens goed:

    -De Big Mac is wereldberoemd, wordt in meer dan honderd landen gegeten en is niet zomaar een broodje: het staat symbool voor de (eet)cultuur in Amerika, waar alles altijd het grootst is.-

    Sjonnie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:5

    So, das egt veel zeg, en dat per seconde.

    Ik heb het ff nagerekent maar et klopt!!

     

    IS
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:93

    Ik heb liever een cheeseburger!!
     WWW.MINIFOTOGRAAF.WEB-LOG.NL
    WIL JE REAGEREN!!
    «  1  2  3