Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Femke raakte bewusteloos door een wespensteek

    Ze balanceerde op het randje van de dood door slechts één wespensteek. „Toen ik op straat neerzeeg, kwam er een vrouw voorbij, die meteen de dokter waarschuwde. Haar telefoontje heeft mijn leven gered”, zegt de 29-jarige Femke van Deelen uit Elst.

    Femke van Deelen.

    Femke van Deelen.


    Femke woonde in een oud studentenhuis in het centrum van Deventer, toen ze op een ochtend in augustus 2000 wakker werd door gekriebel bij haar linkeroog. Ze was die week al twee keer gestoken door een wesp, een keer in haar voet en een keer in haar arm, maar ze had er geen flauw vermoeden van dat ze opnieuw werd belaagd door een insluiper uit de orde van de Hymenoptera (de vliesvleugeligen). Die twee steken hadden haar overigens nauwelijks zeer gedaan. Dat zou ditmaal anders uitpakken.

    Zonder na te denken over oorzaak of gevolg en bijna reflexmatig probeerde Van Deelen de kriebelaar met haar hand weg te vegen. Dat kwam haar duur te staan. De ongenode gast sloeg meteen toe en deelde met zijn angel een pijnlijke steek toe. Het gif drong diep het ooglid in en deed de huid enorm opzwellen. Daar bleef het niet bij.

    Extra veel
    „Ik sprong uit bed en belde direct de dokter”, vertelt Van Deelen. „Ik kon een middeltje ophalen. „Doe maar extra veel”, lachte ik nog. Ik had absoluut niet door welk risico ik liep. Wel belde ik meteen daarna mijn moeder. Zij was op vakantie in Limburg. Tijdens het telefoontje kwamen er witte vlekken op mijn arm. Ook werd ik duizelig. Mijn moeder adviseerde me om naar buiten te gaan, zodat in geval van nood iemand mij kon helpen.”

    Van Deelen was nog maar nauwelijks op straat, of ze verloor het bewustzijn. Door een allergische reactie op de aanwezigheid van het gif in haar lichaam was haar bloeddruk in korte tijd fors teruggelopen. „Ik zag een vrouw op me afkomen. Die hoorde ik via een telefoon vragen om een ambulance. Daarna werd het zwart voor de ogen.”

    Lees het hele verhaal vrijdag in het katern Mensen van het Reformatorisch Dagblad of klik hier.

    Reacties (28)

    boerinnetje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:563

    lkkr zeg! glukkig ben ik nog nooit gestoken door een wesp. m'n tante is dr ok allergisch voor. ze kreeg een heel dik been.
     Hoe heerlijk is het toch om niets te doen en vervolgens daarvan uit te rusten!!!
    nanda13
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:411

    ik ben 1 keer door een wesp gestoken en het deed ontzettend zeer!
     school is leuk!!
    doppie
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:203

    glukkig voor dr dat ze nar buite is gelopen, anders had ze t warscheinlijk nit overleefd!
    JannieHendrika
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:531

    Ik ben nog nooit gestoken maar mijn zusje wel!

    Ze heeft onwys gegild!

    xxx my

    theet
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:212

    erg zeg
     lekkr vakantie
    i-love-my-friends
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:28

    gelukkig heb je het overleefd..!!

    ik wil je niet bang maken (..!!) maar..:: ik kende iemand en die is er wel aan overleden..:S heel beroerd..

    Eurntie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:2

    ik  ben ook een x gestoken. een dikke bult maar lang niet sow erg. 
    -Maria-
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:227

    M'n buurjochie is 'n keer 6x op z'n HOOFD gestoken en was niet bewusteloos!  
    Jenita10
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:471

    das egt erg!

    gellukig is het zo afgelopen!

     everyoneweb.com/christelijkforum
    dikkenbergje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:273

    eg niej leuk!!
    rietje1
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:162

    vreeslijk! geluk da die vrouw gebeld heb! koop ni dak ook alergis ben
     let the sun shine...
    risanne-fleur
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:325

    wat apart zeg.....

    zou je inderdaad niet denken nee

    dat zoiets zooo vreemd  uitpakt..

     copyright:martje
    ikuh
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:453

    ik ben weleens in een wespennest getrapt..... egt geen pretje!!!!
    «  1  2