Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Lekker kletsen aan de Maas

    Schotse hooglanders, het Ruigeplaatbos en de Maas. Hannah Neele (12) uit Hoogvliet vindt haar woonplaats „niet verkeerd.” Ze woont er al haar hele leven.  „Het is een van de groenste plaatsen rond Rotterdam.”

    Hannah Neele.

    Hannah Neele.


    Wonen: „Mijn hele leven woon ik al in Hoogvliet. Al die tijd in hetzelfde huis, waar ik ook geboren ben.”

    Geschiedenis: „Al in 1326 wordt Hoogvliet in archieven genoemd. Toen heette het nog Oudenvliet. Het dorp viel een tijd onder Poortugaal, een dorpje in de buurt. Sinds 1934 is Hoogvliet zelfstandig.”

    Inwoners: „Mijn woonplaats lijkt best klein, maar ik vind het heel groot. Er wonen ongeveer 35.000 mensen in Hoogvliet, verdeeld over verschillende wijken. We hebben een eigen reformatorische basisschool, waar ik naartoe ben geweest, en een stuk of vijf kerken. Volgend jaar ga ik naar de Guido de Brčs in Rotterdam. Op de fiets. Dat is ongeveer een uur heen en terug.”

    Favoriete plek: „Mijn favoriete plek is de Maas, die vlak bij ons huis stroomt. Het is er heel rustig. Ik ga daar lekker kletsen met vriendinnen. Je kunt er heel mooi foto’s maken, van de ondergaande zon bijvoorbeeld. Ik houd van fotograferen. Ik mag er niet alleen naartoe gaan, omdat het er eenzaam is. Zeker ’s avonds. Mijn ouders zijn bang dat er wat gebeurt.”

    Bezienswaardigheden: „Het Ruigeplaatbos in Hoogvliet is mooi. Dat is een natuurgebied waar nooit wordt gekapt, dus alles krijgt daar de kans om te groeien. Er lopen Schotse hooglanders, maar die vind ik eng. Ze zijn zo groot. Als ze jonkies hebben, moet je niet bij ze in de buurt komen. Dat is gevaarlijk. Verder hebben we een flat van 99 meter hoog, met 33 verdiepingen. Je kunt hem al in Nieuw-Beijerland zien staan. Andere mensen vinden dat bijzonder, maar ik niet. Zo’n flat boeit me niet.”

    Dialect: „Ik praat Rotterdams, zoals de meest mensen in Hoogvliet. Kennen in plaats van kunnen en effe in plaats van even. Mijn neefjes in Veenendaal vinden dan ik niet normaal ken praten.”

    Negatief: „Het motto van Hoogvliet is ”Hoogvliet vernieuwt”. Dat zeggen ze wel, maar een heleboel dingen in Hoogvliet zien er niet uit en worden ook niet vernieuwd. Bij oude flats hangt af en toe een bordje met ”Weer een wietplantage opgerold.””

    Toekomst: „Ik vind het niet verkeerd om in Hoogvliet te blijven wonen. Daar voel ik me thuis en wonen mijn vriendinnen. Het is een van de groenste plaatsen rond Rotterdam.”

    Lees meer in het dossier Trots op je woonplaats.

    Reacties (16)

    Anne-Lize
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:314

    leuk joh!!
    yord-fan
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:59

    hey hannah!!! wat een super gave jurk hep je aan!!! meid uit mun klas heppum ok.... egt super!!1
    giechelmeid12
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1565

    leuk hoor, lijkt me wel een leutige woonplaats

    maar ooltgensplaat (ZH) is ook heeeeeeeeeeeeeeel mooi hoor (daar woon ik)

     sgat ik hou van je voor altijd!!!
    A-n-d-r-e-a
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:199

    ik woon vlak bij hoogvliet alleen dan de winkjel hoogvliet
     WEET JE HOE BIJZONDER! WIJ PASSEN ALLEMAAL IN HET PLAN VAN GOD! NIEMAND IS HIER VOOR NIETS!!! Ook al
    anoniem2
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:113

    is idd erg lekker om aan de maas te wonen. wij wonen er ook aan en ik ga er ook kletsen met vriendinnen, heerlijk! of gwoon wels all1

    -Ik-Ben-De-Brugger-
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:5

    yord-fan
    bezorger schreef op woensdag 8 augustus 2007 - 09:52

    hey hannah!!! wat een super gave jurk hep je aan!!! meid uit mun klas heppum ok.... egt super!!1

    dank je !!! hij zit ook heerluk!!!
     -Ik-Ben-De-brugger-
    IlOveU
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:65

    Lijkt me heerlijk...
    keurtje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:1

    jij hebt toch die blog van die bruggers? www.bloggen.be./bruggers ???

     

    LisaLisaLisa
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:300

    Lijkt me niet zo leuk om daar te wonen... Liever ergens anders
     Naamsverandering 'Negerzoen' blijkt een reclamestunt - Www.OudNieuws.Web-Log.NL
    MaYo
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:208

    leuk...
     Zeg niet alles wat je weet, maar weet alles wat je zegt..
    Cornelia
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:325

    Lijkt me best n leuke woonplaats...

    apie
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:236

    lolleg die woonplaats mar ik ben blij me me wooplaats daar heb je de merwede daar kan je lekkr zwemme aant strandje en daar voel ik me eige tuis
     ikkuuh love die ene!!
    vissrtje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:307

    bij de maas is minstens 25.000 kilo vis waaronder heel veeel zeldsame soorten

    net voor dat ik er op wou vissen

     

     wat er ok gebeurt... altijd blijve lachen.
    giechelmeid12
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1565

    heey hannah, leuke foto. lijkt me een leuke woonplaats. je hebt zkr mooie kleren aan or!!!!!

    doeidoeidoeidoei hilda (ooltgensplaat 12 jr.)

     sgat ik hou van je voor altijd!!!
    bvw
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:22

    -Ik-Ben-De-Brugger-
    bezorger schreef op woensdag 8 augustus 2007 - 11:43

    yord-fan
    bezorger schreef op woensdag 8 augustus 2007 - 09:52

    hey hannah!!! wat een super gave jurk hep je aan!!! meid uit mun klas heppum ok.... egt super!!1

    dank je !!! hij zit ook heerluk!!!

    dat meisje uit je klas heeft de zelfde!!!!!!!!! snugger
    1  2  »