Twee studenten breken record treinreizen
AMSTERDAM (ANP) - Twee studenten van de Amsterdamse Hogeschool voor Techniek hebben het wereldrecord treinreizen verbeterd.
De 24-jarige Hildebrand van Kuyeren en de 23-jarige Mart Hopman legden met de trein in een week tijd rond de 25.000 kilometer af, lieten ze maandag weten. Het oude record stond op 21.090 kilometer.
Met een week lang in de trein boeken lezen, naar buiten kijken, slapen, eten en drinken krijgen ze een vermelding in het Guiness Book of Records, zei Van Kuyeren. Ze hebben de meeste kilometers in Frankrijk gemaakt, omdat ze daar met de hogesnelheidstrein TGV in korte tijd grote afstanden konden afleggen.
De recordpoging eindigde maandagmorgen officieel om 9.33 uur. Hoeveel kilometer ze exact hebben afgelegd, wordt later bekend.
Vermoeid maar voldaan kwam het tweetal maandag rond 11.00 uur aan op station Rotterdam Centraal. Op een kleine hapering na was alles volgens planning verlopen. De poging was uiterst zorgvuldig voorbereid, omdat de tickets van tevoren moesten worden gereserveerd.
Het tweetal heeft de recordpoging gedaan om meer aandacht te vragen voor Room to read, een organisatie die in ontwikkelingslanden scholen en bibliotheken opricht. Initiatiefnemer is John Wood, een voormalige directeur van Microsoft. Van Kuyeren en Hopman kregen zodra zij het record hadden gebroken een persoonlijke felicitatie van Wood. De Amsterdamse Hogeschool voor Techniek gaat dankzij de actie van de studenten een schoolbibliotheek oprichten, waarschijnlijk ergens in Azië.
Van Kuyeren is het reizen per trein voorlopig nog niet zat. Zijn volgende bestemming op korte termijn is waarschijnlijk Zwitserland. Medereiziger Hopman denkt daar anders over. „Ik blijf voorlopig even uit de buurt van de trein”, zegt hij.
Reacties (31)
Joosee correspondent | dinsdag 7 augustus 2007 - 12:10 | ![]() |
aantal posts:192 | hahahah lachuh...!! K reis oowk wel mt de trein, maa nie 'zóoow veel!! |
jo-anne correspondent | dinsdag 7 augustus 2007 - 14:22 | ![]() |
aantal posts:206 | alle mensen zeg, dan kan je die trein van binnen ook wel dromen | |
Een dag is nooit zo nat of de zon schijnt altijd wat. |
iikkuuhh bezorger | dinsdag 7 augustus 2007 - 14:25 | ![]() |
aantal posts:29 | dan zou ik het toch wel super zat zijn! |
doppie correspondent | dinsdag 7 augustus 2007 - 15:27 | ![]() |
aantal posts:203 | leuk artikeltje! Ik zou zolang in de trein zitte niet egt lekker vinden![]() |
lie redacteur | dinsdag 7 augustus 2007 - 15:32 | ![]() |
aantal posts:387 | pffff weet je hoelang je dan in de trein zit... bllll nix voor mij!!! Echt super veel km zeg... goeidag!!! |
dikkenbergje redacteur | dinsdag 7 augustus 2007 - 15:33 | ![]() |
aantal posts:273 | kun je je wel vermake? lijk me saai!! |
jolyntje bezorger | dinsdag 7 augustus 2007 - 16:16 | ![]() |
aantal posts:32 | iikkuuhh
bezorger schreef op dinsdag 7 augustus 2007 - 14:25 dan zou ik het toch wel super zat zijn! jij mieschien wel |
leannevb bezorger | dinsdag 7 augustus 2007 - 16:20 | ![]() |
aantal posts:18 | haha lache.... mare ik denk dat i het dan wel met hopman eens ben........
groetjes iemand die al 0,0000000 km met de trein heeft gereje |
hoihoi journalist | dinsdag 7 augustus 2007 - 16:26 | ![]() |
aantal posts:2992 | leuk...alleen daarna heb je dnek een poosje genoeg van treinen!!! |
Susy bezorger | dinsdag 7 augustus 2007 - 16:58 | ![]() |
aantal posts:25 | Lijkt me ook wel gaaf, zolang reizen. Maar wel vermoeiend![]() |
janbo bezorger | dinsdag 7 augustus 2007 - 18:40 | ![]() |
aantal posts:6 | zoveel reizen vind ik eige lijk ook beetje overdreven sunt van je geld janbo |
J_P correspondent | dinsdag 7 augustus 2007 - 19:05 | ![]() |
aantal posts:119 | grappig | |
Vriend van Govie |
doornspijk stagiair | dinsdag 7 augustus 2007 - 19:07 | ![]() |
aantal posts:86 | haha... da s egg grappig... j moe t t mr foor ovur hebN!!! |