„Fatah jat schoenen Hamasleider”
GAZA-STAD (ANP) - Sinds Hamas de rivalen van Fatah met geweld uit de Gazastrook heeft verdreven, zijn de relaties tussen beide Palestijnse bewegingen tot onder het vriespunt bekoeld. Achterdocht viert hoogtij. Hamasfunctionarissen sluiten dan ook niet uit dat Fatah achter de diefstal van de schoenen van Hamasleider Ismail Haniyah zit.
De schoenen verdwenen tijdens het vrijdaggebed in een moskee in Gaza-stad. Toen het uitkwam werden alle gelovigen gedwongen in het gebedshuis te blijven tot ze weer gevonden waren. „Een zeer gênante vertoning” aldus een Palestijnse journalist.
De Hamaspolitie trof de schoenen even later aan bij een Palestijnse jongen, aldus een Hamasfunctionaris maandag tegen The Jerusalem Post. „Hij wist niet dat de schoenen van de premier waren”, aldus de zegsman. De jongen is volgens hem zonder aanklacht vrijgelaten.
Maar andere Hamasfunctionarissen zijn achterdochtiger en sluiten toch niet uit dat Fatah van president Mahmud Abbas achter de kortstondige verdwijning van het volgens Hamas goedkope, uit Egypte afkomstige schoeisel zit. Activisten van Fatah kunnen de jongen opdracht hebben gegeven de schoenen te stelen „om Hamas te belasteren”, menen zij.
Reacties (19)
Pien bezorger | donderdag 26 juli 2007 - 11:58 | ![]() |
aantal posts:38 | Wat een grappige titel... |
GenM verslaggever | donderdag 26 juli 2007 - 13:34 | ![]() |
aantal posts:1033 | tsjonge daar wordt je egt niet goed van, ze hebben daar ook echt ALTIJD ruziej!!!
|
nick correspondent | donderdag 26 juli 2007 - 14:57 | ![]() |
aantal posts:146 | Fatah is een rare partij. Maar Hamas is nog veel erger. (mijn mening) |
Cornelia redacteur | donderdag 26 juli 2007 - 16:49 | ![]() |
aantal posts:325 | ilse
Zeg dat wel, ja!correspondent schreef op woensdag 25 juli 2007 - 09:14 ooohoo, kinderachtig! huhuu |