Koude nasi in de regen
Mooi weer, een zespersoonscaravan en Zeeland; dat zijn de ingrediënten voor een onverwoestbare vakantie volgens Margreet van de Maas (15) uit Rijssen. Ze kampeert die dit jaar voor het eerst zonder ouders maar mét vijf vriendinnen op camping Schoolzicht in Aagtekerke.
Het enthousiasme spat ervan af. Wie dacht dat camping Schoolzicht weinig te bieden heeft voor jongeren, heeft het volgens Margreet goed mis. „Het is hier enorm gezellig, er zijn veel sportieve dingen te doen en op zondag is het lekker rustig.”
Margreet staat sinds afgelopen zaterdag met haar vijf vriendinnen op de camping. Een hechte groep. „We gaan altijd met elkaar om. Eén meisje ken ik al zo lang als ik me kan herinneren. En zes is ook een mooi even getal: niemand valt buiten de groep.”
Het plan voor de vakantie ontstond bij Margreet thuis. De meiden piekerden zich suf over een leuke vakantiebebesteding, totdat haar ouders hun caravan op de Zeeuwse camping een weekje beschikbaar stelden. De meiden ontvingen het idee met gejuich. „Wij waren direct enthousiast. Ook de andere ouders hadden gelukkig geen bezwaar.”
Op de camping heeft het zestal vier jongens ontmoet, waarmee ze hun vakantie doorbrengen. Met z’n tienen gaan ze voornamelijk naar het strand, dat op enkele kilometers afstand ligt. „Lekker zwemmen en zonnen.”
Zonder ouders op vakantie gaan heeft zijn voordelen, zegt Margreet: „We hebben lekker lol met z’n allen en kunnen zo lang buiten blijven zitten als we willen. Gisteren kwam de campingbaas om halftwaalf ’s avonds zeggen dat we beter naar binnen konden gaan. Maar onze buren, twee oudere mensen, vertelden ons vandaag dat ze van ons hadden genóten.”
Eten koken gaat de zes meiden minder goed af. „Het is wennen. Zondag hebben we de soep maar in de magnetron gedaan. En eergisteren moesten we in de regen snel wat koude en natte nasi naar binnen werken. Uiteindelijk heb ik er niet veel van naar binnen gekregen.”
Volgens Margreet is een vakantie met z’n zessen absoluut voor herhaling vatbaar. „Het is superleuk. We gaan zeker nog eens. We hebben hier ook zulk mooi weer. In Rijssen is het minder warm, zegt mijn moeder. Zij belt regelmatig om te vragen of het nog goed met ons gaat.”
Zie ook:
Tijd voor leuke dingen
Lees meer in het dossier Zomer 2007.
Reacties (48)
ilse correspondent | vrijdag 20 juli 2007 - 19:00 | ![]() |
aantal posts:205 | wel balen als het regend:( | |
Liever eigenwijs dan helemaal geen zelfvertrouwen.. H, ik hou van je! |
lommetje bezorger | vrijdag 20 juli 2007 - 19:01 | ![]() |
aantal posts:36 | nou... ik zou kouwe nassie nooit naar binne krijge...!!! |
JannieHendrika redacteur | vrijdag 20 juli 2007 - 20:29 | ![]() |
aantal posts:531 | Leuk hoor! 'k Krijg ook zin om op vakantie te gaan! xxx my |
JannieHendrika redacteur | vrijdag 20 juli 2007 - 20:29 | ![]() |
aantal posts:531 | Leuk hoor! 'k Krijg ook zin om op vakantie te gaan! xxx my |
lafjoe bezorger | vrijdag 20 juli 2007 - 20:52 | ![]() |
aantal posts:5 | Hee! Lijkt mij ook vette lol joh! |
dikkenbergje redacteur | zaterdag 21 juli 2007 - 09:26 | ![]() |
aantal posts:273 | lijk me niej so lekkr!!![]() |
LisaLisaLisa redacteur | zaterdag 21 juli 2007 - 13:35 | ![]() |
aantal posts:300 | Dat klinkt gezellig allemaal Leuk hoor, met z'n 10-en | |
Naamsverandering 'Negerzoen' blijkt een reclamestunt - Www.OudNieuws.Web-Log.NL |
Elise stagiair | zaterdag 21 juli 2007 - 15:38 | ![]() |
aantal posts:91 | Ik ga volgende week oowk un midweekj met 3 vriendinne na schoolzicht.. kben er nogh nooit geweest maar zo te zien is het heel leuk daar ofni?! |
Cnor bezorger | zaterdag 21 juli 2007 - 19:47 | ![]() |
aantal posts:41 | Is dat een leuke campiiiiiiiiiiiiiiiiiiiing???????????????????????????//![]() |