Sloffen te koop tegen tikkende hakken buurvrouw
AMSTERDAM (ANP) – Hoogpolige sloffen die het getik van de naaldhakken van de bovenbuurvrouw moeten tegengaan, speciale grasmatten zodat het gras bij jou altijd groener is dan bij de buren of een goudvis die elke week bij een ander adres in de wijk logeert. De Burenwinkel heeft het straks allemaal. De producten moeten de relatie tussen wijkgenoten verbeteren.De winkel, een omgebouwde ouderwetse SRV–wagen, gaat in september op proef door Amsterdam rijden. Mocht het concept aanslaan, dan komen ook andere plaatsen in Nederland aan de beurt.
In Amsterdam selecteerde woensdag een speciaal team van ’burenspecialisten’ de beste en leukste producten uit ongeveer zestig inzendingen. Tot nu toe kregen de initiatiefnemers al meer dan honderd ideeën binnen en nieuwe concepten zijn nog altijd welkom, zei Saar van Blaaderen van het Instituut Liefde in de Stad.
Bij de presentatie kwamen de meest opmerkelijke spullen voorbij. Zo is het mogelijk vanaf je eigen balkon de planten van de onderbuurvrouw water te geven met de ’onderburengieter’, de traditionele gieter met een lange slang. Ook kun je je wijkgenoten beter leren kennen via de bureneditie van het spel ’Wie is het’? of supersonisch schaken met de buurman waarbij je ieder in je eigen woning zit omdat de borden met elkaar in contact staan.
De producten die in de wagen te koop zijn, helpt buren elkaar makkelijker te benaderen of juist niet als het buren betreft die elkaar in de weg zitten. Ook wijkgenoten die elkaar niet kennen of juist willen vieren dat ze elkaar wél weten te vinden, kunnen iets hebben aan de spullen.
Zie ook: www.burenwinkel.nl.
Reacties (27)
rel stagiair | donderdag 12 juli 2007 - 11:11 | ![]() |
aantal posts:64 | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
iandi stagiair | donderdag 12 juli 2007 - 11:36 | ![]() |
aantal posts:77 | Haha, leuk idee!![]() | |
Lubberrrrrrr-TJUH...!!! |
Elise stagiair | donderdag 12 juli 2007 - 11:51 | ![]() |
aantal posts:91 | onze buren is al1 ma familie en daar kunne we super goed mee opschiete duzz..!
|
rennertje stagiair | donderdag 12 juli 2007 - 11:52 | ![]() |
aantal posts:59 | das handig mischien kan ik dan ook wel met me buurjongen monepolie spelen![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
ilse correspondent | donderdag 12 juli 2007 - 11:58 | ![]() |
aantal posts:205 | goed idee! | |
Liever eigenwijs dan helemaal geen zelfvertrouwen.. H, ik hou van je! |
hoihoi journalist | donderdag 12 juli 2007 - 12:05 | ![]() |
aantal posts:2992 | leuk!!!!!! |
JannieHendrika redacteur | donderdag 12 juli 2007 - 13:10 | ![]() |
aantal posts:531 | Wel lachuh! Gelukkig hebben wij een hartstikke goed contact met onze buren! xxx my |
Meish-16 correspondent | donderdag 12 juli 2007 - 13:19 | ![]() |
aantal posts:147 | Hmm...makkelijk!! Kdenk alleen dat het niet zo goed gaat lopen, maar dat zien we dan wel! |
hriekie stagiair | donderdag 12 juli 2007 - 14:09 | ![]() |
aantal posts:77 | leuk!! als zoiets echt helpt is het zeker de moeite waard om het ook in andere steden in te zetten :) |
vissrtje redacteur | donderdag 12 juli 2007 - 14:20 | ![]() |
aantal posts:307 | bes wel loll....
| |
wat er ok gebeurt... altijd blijve lachen. |
nanda13 redacteur | donderdag 12 juli 2007 - 15:45 | ![]() |
aantal posts:411 | we hebben niet echt contavt met de buren maar ook geen ruzie.... | |
school is leuk!! |
Adje correspondent | donderdag 12 juli 2007 - 17:22 | ![]() |
aantal posts:121 | Wat grappig, zeg!! Leuk initiatief![]() |
Cornelia redacteur | donderdag 12 juli 2007 - 17:41 | ![]() |
aantal posts:325 | Wel slim bed8! |