Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Spaanse stieren pakken waaghalzen

    PAMPLONA - Een rood T-shirt aantrekken en dan voor een stier gaan staan; elk jaar gebeurt het opnieuw tijdens de traditionele Spaanse stierenrennen. Dinsdag renden duizenden mensen met de stieren door de straten van Pamplona. Vier waaghalzen raakten gewond.

    Stieren rennen door de straten van Pamplona.

    Stieren rennen door de straten van Pamplona.


    De vier, Spanjaarden in leeftijd tussen de 25 en 46, zijn er niet ernstig aan toe, maar belandden met hun verwondingen wel in het ziekenhuis.


    Honderdduizenden toeristen komen van heinde en verre op het stierenrennen af. Afgelopen weekend waren in Pamplona 800.000 toeristen op de been voor het spektakel, dat vrijdag begon.


    Tijdens de stierenrennen sprinten een paar duizend mensen een stukje mee met gemiddeld 700 kilo wegende stieren, op hun weg naar de arena. Daar gaan de dieren hun dood tegemoet, in een al bij voorbaat verloren strijd tegen de stierenvechter. Het beest wordt na afloop van de strijd gedood.

    Een stierenvechter in de arena.

    Een stierenvechter in de arena.


    Afgelopen zondag werden ook al twee renners op de hoorns genomen. Zeker zeven mensen kwamen ten val en werden onder de voet gelopen door de menigte.

    De stieren lopen de 850 meter naar de arena gewoonlijk in twee tot drie minuten, een tempo dat geen van de renners normaal gesproken kan bijbenen. Bijna elk jaar wordt wel een aantal renners op de hoorns genomen. Sinds 1924 kwamen bij de stierenrennen dertien mensen om het leven. Het laatste dodelijke slachtoffer was een 22-jarige Amerikaan, in 1995.

    Reacties (64)

    lovejgirls
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:62

    Ik snap niet dat je zo doorgedraaid kunt zijn. Je snapt toch wel dat dat niet kan??

     

    arjanne
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:114

    zouk dus egt nooit nie doen eej!!!!!!!!!!!
    Lizy
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:169

    afschuwelijk.... ook al is het traditie..
    A-n-d-r-e-a
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:199

    Wat een foto's!!!! lekker lomp!
     WEET JE HOE BIJZONDER! WIJ PASSEN ALLEMAAL IN HET PLAN VAN GOD! NIEMAND IS HIER VOOR NIETS!!! Ook al
    «  1  2  3  4  5