Verjaardagstaart voor prinses Alexia
DEN HAAG - Voor de jarige prinses Alexia is het even wennen, al die flitsende camera’s. Prinses Amalia heeft er minder moeite mee, zij treedt de media opvallend onbevangen tegemoet. „Ik hoop dat zo blijft”, zegt prins Willem-Alexander.
Dinsdag had de jaarlijkse fotosessie van het prinselijk gezin plaats. Niet buiten op Landgoed de Horsten in Wassenaar, waar zij wonen, maar in de Koninklijke Stallen in Den Haag. Vanwege het herfstachtige weer.
Voor prinses Amalia is het om het even. Parmantig komt ze op haar fietsje door een van de grote deuren naar buiten rijden. Na een korte blik van verbazing breekt een brede lach door. De jarige prinses Alexia moet het allemaal eerst eens rustig bekijken. Even zijn er tranen.
De prinsesjes hebben lange witte jurkjes aan, lakschoentjes eronder en een spijkerjas eroverheen. De kleine Ariane ligt warm aangekleed op de arm van prinses Máxima. Zij laat zich heel de fotosessie niet horen.
Iemand zet het ”Lang zal ze leven” in voor de jarige prinses Alexia. Prinses Amalia zingt direct mee en met de handjes in de hoogte roept ze aan het eind „hiep, hiep, hoera.”
Als een fotograaf een felgekleurd poppetje aan Amalia en Alexia wil geven, waarschuwt de Prins van Oranje gekscherend: „Nooit iets aannemen van vreemde mannen.”
Amalia vindt dat de mediavertegenwoordigers wat terug moeten doen. „Allemaal zwaaien”, roept ze met haar handje omhoog. „Dat is genetisch bepaald”, grapt haar vader.
Binnen wacht een verjaardagstaart. Alle talen klinken. Nederlands, Engels, Spaans. Prinses Amalia -nog geen vier- zingt met hetzelfde gemak ”Happy birthday to you” als ”Lang zal ze leven”. En als prinses Alexia de feesttaart in beeld krijgt, roept ze enthousiast in het Spaans: „Torta.” Het is het resultaat van een tweetalige opvoeding. Thuis spreekt prins Willem-Alexander consequent Nederlands en prinses Máxima Spaans tegen de kinderen. Is er buitenlands bezoek, dan is het Engels.
Op de taart brandt een kaarsje met een grote 2 erop. Het kost prinses Alexia weinig moeite om het vlammetje uit te blazen. De zusje genieten van de lekkernij.
Prinses Máxima omschrijft haar oudste dochters als „meisjes met een sterk karakter.” Prinses Alexia is volgens haar „meer een latino. Ze uit zich heftiger en kan soms exploderen. Ze lacht heel hart en huilt heel hard. Amalia is stabieler. Maar ja, op haar 15e is zij misschien een heel ander kind. We kijken ook veel naar Ariane, hoe die zal zijn.”
De favoriete bezigheden van prinses Amalia zijn nu „tekenen en zingen”, vertelt prins Willem-Alexander. Verder zwemt ze graag. De prins noemt haar een echte waterrat. „Voorlezen doet ze ook graag. Soms zichzelf. Dan pakt ze een boek en vertelt ze een heel verhaal.”
Amalia en Alexia zijn ook echt zusje van elkaar. „Voor Amalia is Alexia alles en voor Alexia is Amalia alles. Ze spelen veel samen en natuurlijk maken ze ook ruzie, maar het gaat heel goed.”
Prinses Amalia kijkt er erg naar uit dat ze naar school mag. Op 10 december is waarschijnlijk haar eerste schooldag. „Ze is er helemaal klaar voor”, zegt prinses Máxima. „Ze is bezig met het schrijven van haar naam. Schrijft nummers; speelt met andere kindjes. Ze is echt een heel nieuwsgierig meisje.
In Wassenaar zijn ouders met kinderen in dezelfde leeftijd erg benieuwd naar welke school prinses Amalia zal gaan. Naar verluidt staat Amalia momenteel bij alle scholen in Wassenaar ingeschreven, om te voorkomen dat er een enorme toeloop van kinderen ontstaat bij de school waar straks prinses Amalia naartoe zal gaan. De prins en zijn vrouw zijn er nog niet uit. Waarschijnlijk maken zij de keuze op het allerlaatste moment, mogelijk zelfs na sluiting van de inschrijfdatum. De school van hun keuze moet er een zijn waar Amalia „zo normaal mogelijk kan zijn. De school moet ook op een normale wijze naar ons kind kijken en Amalia moet er op een leuke manier les krijgen”, zegt prinses Máxima.
Het feestje met de pers loopt ten einde. Vandaag is er geen kinderpartijtje. „Zaterdag hebben we de verjaardag van Alexia al gevierd”, vertelt prins Willem-Alexander. Vanavond vliegt prinses Máxima naar Kenia voor een bijeenkomst over microfinanciering. Het werk gaat door. Hoe moeilijk zij het ook vindt om de kinderen achter te laten. Vooral langere periodes van huis wegen haar zwaar als moeder.
Zie ook:
DUOPINIE: De vlag uit voor Alexia
Alexia krijgt dinsdag veel visite
Reacties (26)
mim bezorger | dinsdag 26 juni 2007 - 17:02 | ![]() |
aantal posts:5 | leuk |
annet stagiair | dinsdag 26 juni 2007 - 17:12 | ![]() |
aantal posts:71 | Leuke foto! Jammer dat willem en maxima zo vaak weg zijn. Ook grappig dat Alexia een beetje spaans kan! |
beautiful_flower correspondent | dinsdag 26 juni 2007 - 17:27 | ![]() |
aantal posts:239 | Chill! ben ook jarig vandaag... :-) groetjes! xx | |
~ I want to make you happy, because seeing you smiling makes me happy! ~ |
Riekjj bezorger | dinsdag 26 juni 2007 - 17:41 | ![]() |
aantal posts:30 | aag lief al die foto's!!!! |
soow_in_luff correspondent | dinsdag 26 juni 2007 - 17:51 | ![]() |
aantal posts:122 | schattig.. |
anita93 bezorger | dinsdag 26 juni 2007 - 17:57 | ![]() |
aantal posts:44 | De fotograaf wou Amalia en Alexia geen poppetje geven, maar er aandacht mee trekken, zodat er leuke foto's gemaakt konden worden. |
puckie stagiair | dinsdag 26 juni 2007 - 17:58 | ![]() |
aantal posts:67 | heej Alexia!!! Gefeliciteerd... MAar schattigge fotoos hoor yord!! Groetjes... |
ikkuh-92 bezorger | dinsdag 26 juni 2007 - 18:16 | ![]() |
aantal posts:2 | zijn er nog meer foto's? dees is egt lol |
albertine bezorger | dinsdag 26 juni 2007 - 19:10 | ![]() |
aantal posts:15 | wat een leuke foto!! nog gefeliciteerd met je vejaardag wat heb jij en lekkere taat die lus ik ook wel nou nog en fijne verjaaatdag |
rinspins redacteur | dinsdag 26 juni 2007 - 19:36 | ![]() |
aantal posts:323 | kben morguh jarig!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):):) | |
kheb zin in zomervakantie!!!!! |
XxXIcKXxX bezorger | dinsdag 26 juni 2007 - 19:40 | ![]() |
aantal posts:18 | WAT UN SUPER SGEETIGE FOTOW!! I LIKE THAT..!! :P |
dirie stagiair | dinsdag 26 juni 2007 - 19:42 | ![]() |
aantal posts:77 | @lollig, hep jem geproeft dan??? | |
DjH |
arianne bezorger | dinsdag 26 juni 2007 - 19:48 | ![]() |
aantal posts:18 | Gefeliciteerd!! leuk!! Groetjes........ |
royalfan bezorger | dinsdag 26 juni 2007 - 20:41 | ![]() |
aantal posts:17 | @rinspins: Hé wat leuk!! Ik ben morgen ook jarig!!!!!!!!!!! Oh ja, alvast gefeliciteerd!!! |